Sztafeta pobiegła w kolorowych skarpetkach. Pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego

0
27

W czwartek, 21 marca, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa, odbyła się Powiatowa Sztafeta w Kolorowych Skarpetkach.

Sztafeta, adresowana w szczególności do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, odbyła się w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny na terenach lekkoatletycznych stadionu MOSiR.

W wydarzeniu wystartowało około 50 zawodników podzielonych na pięć grup. Uczestnicy wspólnie przygotowali się do biegu w kilkuminutowej rozgrzewce, a następnie wystartowali we właściwej sztafecie. Gratulacje i nagrody na ich ręce, po ukończonej rywalizacji, złożył Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. – To wydarzenie stało się dziś nie tylko świetną promocją sportu i zdrowego stylu życia, ale również fantastyczną okazją do integracji w miłej atmosferze. Cieszę się, że spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. Wszystkim, którzy spróbowali swoich sił w tym wyzwaniu serdecznie gratuluję – podkreślił.

Organizatorami wydarzenia byli: „Stowarzyszenie DLA WAS” wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mielcu, Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Mielcu i Powiatowym Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Sztafetę objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.