Z Kielc do Mielca! Nikodem Błażejewski został nowym bramkarzem naszego zespołu

0
181
Nikodem Błażejewski

Mamy nowego bramkarza! Informujemy, że do końca sezonu wypożyczyliśmy z Industrii Kielce bramkarza Nikodema Błażejewskiego. W naszym zespole będzie grał z numerem 99.

Niespełna 20-letni Nikodem Błażejewski to wychowanek kieleckiego klubu i absolwent tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W barwach Industrii Kielce zadebiutował w lutym 2023 roku w ligowym meczu przeciwko Sandra SPA Pogoni Szczecin. Debiut był udany, ponieważ obronił 5 na 11 rzutów, co dało mu skuteczność na poziomie 45 procent.

Nikodem Błażejewski ma również za sobą debiut w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach klubowych – Lidze Mistrzów. Zagrał w drugiej połowie ćwierćfinałowego meczu z Telekomem Veszprem.

Jesienią z kolei dostawał sporo szans w rozgrywkach ligowych. Ogółem w tym sezonie zagrał w 13 meczach Orlen Superligi, w których obronił 59 rzutów, co dawało mu skuteczność na poziomie prawie 30 procent. Na uwagę zasługuje na pewno jego występ przeciwko Azotom Puławy, gdy miał 39 procent skutecznych obron i został wybrany MVP całego spotkania.

Od 1 lutego Nikodem Błażejewski na zasadzie wypożyczenia jest zawodnikiem Handball Stali Mielec. Być może w naszych barwach zadebiutuje już dziś w wyjazdowym meczu przeciwko Jurandowi Ciechanów. Początek tego spotkania o godzinie 19:00.