Przedostatni mecz w tym roku w mieleckiej Hali MOSiR. W piątek gramy z SMS-em Kielce

0
299

Przed nami trzy ostatnie spotkania Ligi Centralnej w 2023 roku. Już w najbliższy piątek w mieleckiej Hali MOSiR nasza Handball Stal Mielec zagra u siebie z młodym, ale bardzo groźnym zespołem SMS ZPRP I Kielce. Początek spotkania o godzinie 19.

W ostatni weekend zakończyła się seria pięciu z rzędu zwycięstw mielczan. Podopieczni trenera Tomasza Sondeja, osłabieni wieloma kontuzjami ważnych zawodników, przegrali na dalekim wyjeździe z Stalą Gorzów Wielkopolski 23:26. Wynik na pewno mógł być lepszy, ale w składzie brakowało m.in. Igora Graczyka, Mateusza Kaźmierczaka, Łukasza Nowaka, Daniela Goliszewskiego, Dawida Ruhnke i Kacpra Sobczyka.

Mimo to, przez wiele momentów mecz w Gorzowie Wielkopolskim był wyrównany, a gospodarze przewagę zdołali zbudować dopiero w końcowej fazie spotkania.

Tyle jednak o przeszłości, bo przed Handball Stalą Mielec kolejne mecze. Już w najbliższy piątek o godzinie 19 mielczanie w Hali MOSiR podejmą młodą i ambitną drużynę SMS ZPRP I Kielce. Drużynę tą tworzą uczniowie kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy w ubiegłym sezonie wygrali turniej SMS CUP i tym samym wywalczyli awans do Ligi Centralnej.

Kielczanie w swoim zespole mają jednych z najlepszych strzelców w całych rozgrywkach. Drugie miejsce w klasyfikacji z 75 bramkami na koncie zajmuje Marcin Pepliński, a czwarty z 64 trafieniami jest Piotr Mielczarski. Cała drużyna z 18 punktami zajmuje bardzo dobre, 5.miejsce.

Handball Stal Mielec zajmuje z kolei miejsce 7. z 16 punktami na koncie. Kto będzie górą w piątek? Zapraszamy na mecz! Bilety przez internet kupicie klikając w poniższy baner.