Paweł Wilk oficjalnie zakończył karierę w barwach Stali Mielec. Dziękujemy LEGENDO!

0
165

Kończy się pewna epoka w historii mieleckiego sportu. Po ponad 25-latach gry w biało-niebieskich barwach Paweł Wilk zakończył karierę. Oficjalne podziękowanie nastąpiło podczas meczu z Padwą Zamość.

Paweł Wilk to jedna z największych legend w historii naszego klubu. Ze Stalą Mielec związany od najmłodszych lat, z klubem przeszedł wszystkie szczeble rozgrywkowe, a ukoronowaniem był brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyty wraz z drużyną w 2012 roku. Łącznie na różnych poziomach reprezentuje biało-niebieskie barwy przez ponad 25 lat.

Ta piękna historia dobiegła końca 12 sierpnia 2023 roku. Ostatnim występem Pawła Wilka w barwach Stali Mielec był półfinałowy mecz z Padwą Zamość podczas XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. W całym spotkaniu rzucił cztery bramki, a po jego zakończeniu doszło do oficjalnej ceremonii podziękowania. Wszystkie drużyny utworzyły szpaler, a kibice wstali z miejsc i gromkimi brawami podziękowali legendarnemu skrzydłowemu Stali Mielec.

Prezes Roman Kowalik wręczył Pawłowi Wilkowi pamiątkową koszulkę oraz paterę z podziękowaniami, z kolei Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos wręczył zasłużonemu zawodnikowi nagrodę i przekazał zaproszenie do Ministra Sportu. Podziękowania złożyli także: Tomasz Leyko, jako przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego, Bogdan Bieniek (Przewodniczący Rady Miasta Mielca) i Posłanka na Sejm RP Krystyna Skowrońska.

W swoim krótkim przemówieniu Paweł Wilk podziękował wszystkim swoim bliskim, rodzinie, trenerom, których spotkał na swojej drodze, zawodnikom i wszystkim kolegom z zespołu.

Paweł, na zawsze będzie klubową LEGENDĄ! Dziękujemy za wszystko!