Górnik Zabrze wygrał z Karviną i zagra w finale XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego [ZDJĘCIA]

0
212
Karvina Czechy

Znamy rozstrzygnięcia obu półfinałów XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. W drugim półfinale Górnik Zabrze pokonał Karvinę i jutro zagra w finale, gdzie czeka już Handball Stal Mielec. Z kolei Karvina w meczu o trzecie miejsce zagra z Padwą Zamość.

Choć wynik końcowy jest zdecydowanie na korzyść Górnika Zabrze, to w pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Do przerwy brązowi medaliści poprzedniego sezonu PGNiG Superligi prowadzili tylko dwoma bramkami.

W drugiej połowie Górnicy wyraźnie jednak odskoczyli od swojego rywala. Świetnym egzekutorem był Jakub Szyszko, który cały mecz zakończył z ośmioma trafieniami na koncie i był najlepszym strzelcem swojego zespołu. Bardzo groźni pod bramką rywali byli też Renosuke Tokuda i Dmytro Artemenko, którzy mecz zakończyli z pięcioma bramkami na koncie.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Górnika Zabrze 31:24 i pewnym awansem do finału. Tam czeka już Handball Stal Mielec, która wygrała z Padwą Zamość.

W niedzielę mecz o 3.miejsce rozpocznie się o godzinie 12:00, zaś finał o godzinie 14:00. Bilety na oba spotkania można nabywać TUTAJ.

HCB Karvina – Górnik Zabrze 24:31 (13:15)

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 8, Tokuda 5, Morkowsky, Bachko 1, Artemenko 5, Krawczyk, Bogacz 3, Wisiński, Dudkowski, Minotskyi 3, Kaczor 2, Ilchenko 3, Wąsowski 1, Przytuła. Trener Tomasz Strząbała.

Karvina: Mokros, Brychlec – Zivanov, Harabis 1, Ruza 4, Prasivka, Patzel 9, Placek, Fulner, Uzer 5, Skalicki 2, Siroky, Nantl 1, Ptacnik 2, Frank. Trener Michal Bruna.