Zakończyły się eliminacje „Enea Cup”. Do Wielkiego Finału awansowały drużyny ze Staszowa i Sichowa [ZDJĘCIA]

0
452

Zakończyły się turnieje eliminacyjne Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”. Ostatni finaliści zostali wyłonieni podczas turnieju, który w czwartek (20 kwietnia) odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie. Awans uzyskały: Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie i Szkoła Podstawowa w Sichowie.

Blisko 100 dzieci, uczniów szkół podstawowych ze szkół z terenu województwa świętokrzyskiego wzięło udział w czwartym turnieju eliminacyjnym tegorocznej edycji Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”. Zmagania, które toczone były w duchu fair play i sportowej rywalizacji wystartowały w czwartek (20 kwietnia) tuż po godzinie 9:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.

W kategorii młodszej zagrały reprezentacje trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Sichowie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Czajkowie. Wszystkie mecze były bardzo ciekawe, dzieci grały z wielkim zaangażowaniem i starały się osiągnąć jak najlepszy wynik. Ostatecznie o awans rywalizowały ze sobą drużyny z Czajkowa i Sichowa i po ciekawym dwumeczu awans wywalczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sichowie. To właśnie z tą drużyną zobaczymy się podczas finału w Mielcu.

W kategorii starszej najlepsi okazali się być uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie. Z tą drużyną również widzimy się podczas finału w Mielcu.

Wszyscy uczestnicy po turnieju nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami, które zostały wręczone osobiście przez zawodników Handball Stali Mielec. Zawodnicy (Filip Stefani, Paweł Napierała, Kacper Sobczyk i Dawid Dekarz) przez cały turniej wcielali się również w rolę sędziów.

Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” to zawody, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowego, od początku wspierane są przez Eneę Elektrownię Połaniec. Organizatorem przedsięwzięcia jest klub piłki ręcznej Handball Stal Mielec, a biorą w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

WYNIKI:
kat. klasy 4-6:

SP3 Staszów – SP Sichów 1:11
PSP Czajków – SP3 Staszów 9:5
SP Sichów – SP Czajków 12:7
SP Sichów – SP3 Staszów 11:2
SP3 Staszów – PSP Czajków 4:12
PSP Czajków – SP Sichów 5:8

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Sichów 12 pkt 42-18
2. SP Czajków 6 pkt 33-24
3. SP3 Staszów 0 pkt 12-44

Awans: SP Sichów

WYNIKI:
kat. klasy 7-8:

SP3 Staszów – PSP Czajków 11:6
PSP Czajków – SP3 Staszów 3:9

Awans: SP3 Staszów