Handball Stal Mielec

Miasto Mielec będzie świętować Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi przypadający na 22 kwietnia zbliża się wielkimi krokami. Jest to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu klimatycznego.

Z tej okazji Prezydent Miasta Jacek Wiśniewski przy współpracy z PZL Mielec oraz wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zaprasza w dniu 25 kwietnia 2023 r. (wtorek) na szereg atrakcji przygotowanych zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych mieszkańców naszego miasta.

Świętowanie Dnia Ziemi rozpocznie się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, w sali nr 1. W ramach  kampanii edukacyjno-informacyjnej, odbędą się warsztaty dla dzieci z przedszkoli pn. “Łąka kwietna w moim mieście”. Do udziału w warsztatach zapraszamy również  przedstawicieli Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W ramach warsztatów dzieci dowiedzą się wszystkiego na temat łąk kwietnych – co to jest łąka kwietna i jaką pożyteczną rolę może odgrywać w mieście. Dodatkowo nasi najmłodsi mieszkańcy zamienią się w „budowniczych” i zbudują domki dla owadów.

Następnie o godzinie 12:00 w auli Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych przy ul. Skłodowskie-Curie 7 odbędzie się wykład dla słuchaczy Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład będzie skupiać się na edukacji w zakresie zieleni.

Dla każdego uczestnika na zakończenie przewidziano drobną niespodziankę.

Więcej od Handball STAL