Miasto Mielec będzie świętować Międzynarodowy Dzień Ziemi

0
189

Dzień Ziemi przypadający na 22 kwietnia zbliża się wielkimi krokami. Jest to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu klimatycznego.

Z tej okazji Prezydent Miasta Jacek Wiśniewski przy współpracy z PZL Mielec oraz wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zaprasza w dniu 25 kwietnia 2023 r. (wtorek) na szereg atrakcji przygotowanych zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych mieszkańców naszego miasta.

Świętowanie Dnia Ziemi rozpocznie się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, w sali nr 1. W ramach  kampanii edukacyjno-informacyjnej, odbędą się warsztaty dla dzieci z przedszkoli pn. “Łąka kwietna w moim mieście”. Do udziału w warsztatach zapraszamy również  przedstawicieli Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W ramach warsztatów dzieci dowiedzą się wszystkiego na temat łąk kwietnych – co to jest łąka kwietna i jaką pożyteczną rolę może odgrywać w mieście. Dodatkowo nasi najmłodsi mieszkańcy zamienią się w „budowniczych” i zbudują domki dla owadów.

Następnie o godzinie 12:00 w auli Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych przy ul. Skłodowskie-Curie 7 odbędzie się wykład dla słuchaczy Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład będzie skupiać się na edukacji w zakresie zieleni.

Dla każdego uczestnika na zakończenie przewidziano drobną niespodziankę.