Wraca Regionalna Liga Młodzieżowa Enea Cup w piłce ręcznej [GALERIA ZDJĘĆ]

0
736

Startuje VII edycja Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” w piłce ręcznej, turniej dla ponad 500 dzieci z trzech województw. Siódmą edycję ligi zainaugurowano na konferencji prasowej, która odbyła się 24 lutego w Mielcu. Projekt nieprzerwanie wspiera Enea Elektrownia Połaniec.

Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ostatnia edycja zgromadziła niemal 500 uczestników. W zawodach biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Organizowane nieprzerwanie od 2017 roku rozgrywki wracają na parkiety regionalnych ośrodków. Organizator ligi –  klub Handball Stal Mielec oraz partner projektu –  Enea Elektrownia Połaniec podpisały w piątek umowę na organizację kolejnej edycji.

Jesteśmy dumnym sponsorem, już po raz siódmy. Dla nas, jako firmy odpowiedzialnej społecznie, wsparcie rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży jest bardzo ważne. Cieszymy się, że coraz więcej młodych ludzi gra w piłkę ręczną. To wyjątkowa dyscyplina sportowa, nakierowana na dynamiczną i zespołową grę, wymagająca współpracy i rywalizacji z poszanowaniem zasad fair play, a przy tym zdrowego trybu życia. Poprzez wsparcie tego projektu, chcemy nie tylko zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania sportu, ale chcemy też pomagać szczególnie uzdolnionym młodym zawodnikom – powiedziała podczas specjalnej konferencji prasowej Agnieszka Wojdan, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

 

Z każdym kolejnym turniejem przybywa chętnych do udziału w lidze. W tegorocznej edycji wystąpi przynajmniej 500 dzieci, choć ta liczba ostatecznie może być dużo większa, ponieważ zapisy wciąż trwają.

Chciałbym serdecznie podziękować Enei Elektrowni Połaniec za pomoc i wsparcie, którym jesteśmy obdarzani od 2017 roku. Turniej „Enea Cup” od tego czasu na stałe zapisał się kalendarzu imprez sportowych w naszym regionie. Nasze wspólne działania pomagają we wspomaganiu rozwoju społeczności lokalnych, a także w zdrowym, sportowym rozwoju dzieci i młodzieży poprzez sport – dodał Roman Kowalik, prezes Handball Stali Mielec.

W wydarzeniu wziął również udział Poseł na Sejm RP, Fryderyk Kapinos. – Bardzo cieszę się, że taka inicjatywa prowadzona jest w naszym regionie – powiedział. W dalszej części swojej wypowiedzi podziękował Pani Prezes Enei Elektrowni Połaniec za wsparcie przedsięwzięcia, w którym weźmie udział pół tysiąca dzieci z trzech województw.

Rozgrywkom towarzyszy wiele wydarzeń dodatkowych. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, zaplanowano szkolny cykl zajęć dla dzieci i młodzieży, które będą przeprowadzane przez profesjonalnych zawodników i trenerów z Handball Stal Mielec. W ubiegłym roku takie zajęcia odbyły się m.in. w szkołach w Połańcu, Mielcu i Przecławiu.

Zawody odbędą się w podziale na cztery grupy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-6 i klasy 7-8 szkoły podstawowej). Zwycięzcy każdej grupy awansują do finału. Uczestnikami projektu będą łącznie zawodnicy 34 drużyn, z których każda składa się z dwunastu zawodników. Turnieje odbędą się w kilku lokalizacjach na terenie Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego. Pierwsze zawody odbędą się już 6 marca w hali sportowej w miejscowości Cmolas w powiecie kolbuszowskim.

Dziękujemy za obecność podczas konferencji prasowej uczestnikom turnieju, dzieci ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Stal Mielec” z Panią Dyrektor Alicją Mrozik.