Młodzieżówka zaczyna udział w EURO u-20. Na początek mecz z Portugalią

0
137
Igor Graczyk
Igor Graczyk

Już dziś (czwartek, 7 lipca) młodzieżowa reprezentacja Polski z Igorem Graczykiem w składzie rozpoczyna zmagania w Mistrzostwach Europy. Pierwszym rywalem będą gospodarze turnieju – Portugalia.

Polacy znaleźli się w grupie A, i o awans do rundy głównej młodzieżowcy powalczą z Norwegią, Hiszpanią i gospodarzem imprezy Portugalią. Pierwszy mecz drużyna Zygmunta Kamysa zagra dziś o godzinie 20:45 czasu polskiego. Pierwszym rywalem na Euro Polaków będzie reprezentacja Portugalii. Kolejnym przeciwnikiem fazy zasadniczej będzie Hiszpania. Mecz numer dwa Biało-Czerwoni zagrają 8 lipca o godz.18:00. Fazę grupową zakończą 10 lipca z Norwegią.

Dziś mecz z Portugalią, która w składzie ma rewelacyjnych braci Costa. Francisco i Martim Costa to prawdziwe objawienie w świecie piłki ręcznej. Ten pierwszym – mając zaledwie 17 lat – rzucił FC Porto aż 19 bramek w jednym meczu.

Z fazy zasadniczej do rundy głównej awansują dwa pierwsze zespoły. Pozostałe ekipy zagrają o miejsca 9-16. Mecze młodzieżowej reprezentacji Polski będzie można oglądać na żywo w Viaplay.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Misja? Portugalia! Igor Graczyk jedzie na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Dla Polaków to powrót do młodzieżowej elity po czterech latach przerwy. Jak opisują dziennikarze, celem minimum będzie utrzymanie się w najwyższej dywizji. W składzie reprezentacji Polski jest zawodnik Handball Stali Mielec – Igor Graczyk.

Harmonogram fazy zasadniczej EHF Euro U20:

7.07 Portugalia – Polska godz. 20:45

8.07 Polska – Hiszpania godz. 18:00

10.07 Norwegia – Polska godz. 18:00

Sponsorzy i Partnerzy