Misja? Portugalia! Igor Graczyk jedzie na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

0
289
Igor Graczyk

Już w najbliższy czwartek reprezentacja Polski u-20 rozpocznie zmagania w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Wśród powołanych na turniej jest zawodnik Handball Stali Mielec – Igor Graczyk.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy odbędą się w Portugalii w dniach 7-18 lipca. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się kolejno z: Portugalią, Hiszpanią i Norwegią. Wszystkie spotkania będzie można zobaczyć na antenie platformy streamingowej Viaplay. Mecze Polaków komentować będą Szymon Ratajczak i były znakomity piłkarz ręczny – Tomasz Rosiński.

Wracając do samego Igora, to przebywa on obecnie na zgrupowaniu reprezentacji w Szczyrku. Następnie drużynę czeka wylot do Portugalii, a już w czwartek o godzinie 20:40 mecz z gospodarzami turnieju.

– Czuję się dobrze, trener w meczach kontrolnych dawał mi szansę gry w ataku, gdzie czuję się coraz pewniej – podkreślał zawodnik. Oprócz tego trener reprezentacji Polski u-20 – Zygmunt Kamys – może stawiać na Igora w obronie na numerze 3, czyli dokładnie w tym samym miejscu, w którym w naszym zespole na tej pozycji stawia trener Rafał Gliński.

Dla naszego zawodnika to ogólnie bardzo pracowity czas. W przerwie między kolejnymi zgrupowaniami kadry zdawał studenckie egzaminy na Politechnice Rzeszowskiej. Nie obyło się bez przygód. – Moje auto się zepsuło i musiałem podróżować na egzamin autostopem – przyznaje z uśmiechem Igor. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i jest blisko zaliczenia drugiego semestru.

O występach reprezentacji Polski i Igora Graczyka będziemy informować na bieżąco.

Sponsorzy i Partnerzy