Tomasz Błaszkiewicz trenerem mieleckich bramkarzy

0
356

Tomasz Błaszkiewicz, jeden z najlepszych trenerów bramkarzy w Polsce, dołączył do sztabu SPR Stali Mielec. Tym samym jego podopiecznymi zostali Tomasz Wiśniewski, Goran Andjelić i Krystian Witkowski.

Nowy szkoleniowiec mieleckich bramkarzy ma ogromne doświadczenie. W ubiegłym sezonie pracował m.in. z Vladem Cuparą – jednym z najlepszych bramkarzy świata – obecnie zawodnikiem węgierskiego Vesprem, a w sezonie 2018/19 czołowym zawodnikiem Ligi Mistrzów w PGE Vive Kielce.

To również pierwszy trener kieleckiego AZS UJK Kielce (w ubiegłym sezonie awans do pierwszej ligi) oraz asystent i trener bramkarek w Koronie Handball Kielce (PGNiG Superliga kobiet). Od 1 sierpnia pracuje również z bramkarzami SPR Stali Mielec.

Mielczanie mają z Błaszkiewiczem dwa treningi tygodniowo, które odbywają się w Kielcach. Pracują na najnowocześniejszym sprzęcie i według najlepszych, europejskich wzorców.

– Przed nami dużo pracy i mam nadzieję, że efekt będzie widoczny – mówi trener Błaszkiewicz. – Podczas ostatniego treningu, który odbył się w poniedziałek, skupiliśmy się na testach typowo bramkarskich. Chcemy monitorować naszą pracę, tak by przyniosła ona efekty. Mam nadzieję, że będzie to już widoczne podczas pierwszych spotkań – tłumaczy nowy trener bramkarzy SPR Stali Mielec.

– Bardzo cieszę się z faktu, że do sztabu szkoleniowego naszego zespołu dołączył tak uznany trener – cieszy się prezes SPR Stali Mielec, Roman Kowalik.

– Wiedza i doświadczenie Tomasz Błaszkiewicza z pewnością pomoże naszym zawodnikom wspiąć się na wyższy poziom – dodaje.

PGNiG Superliga wznawia rozgrywki 30 sierpnia. SPR Stal Mielec premierowe spotkanie rozegra dzień później. „Biało-Niebiescy” zagrają na wyjeździe z PGE VIVE Kielce.