Tatran lepszy od Stali

0
154

Przedsezonowe potyczki Tatrana Presov i Stali Mielec, to już niemal tradycja, która została podtrzymana również przed sezonem 2019/2020. Tym razem Mistrz Słowacji za zeszłoroczne zaproszenie do Mielca odwdzięczył się tym samym, i tak oto podopieczni Dawida Nilssona po raz kolejny mieli szansę skrzyżować rękawice z uczestnikiem Ligi Mistrzów.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a gospodarzom najwięcej problemów sprawiał nie kto inny jak Piotr Krępa, który po złapaniu piłki zdobył bramkę lub wywalczył rzut karny.
Po drugiej stronie boiska nie do zatrzymania był zaś Oliver Rabek, ten zaś raz za razem bombardował mielecką bramkę rzutami z drugiej linii. Po bardzo wyrównanej pierwszej odsłonie oba zespoły na przerwę schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 18:15.

Stal podczas pierwszych 30. minut zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, lecz w „Biało-Niebieskich” szeregach można było zadawać sobie pytanie na jak długo starczy sił, gdyż Dawid Nilsson oprócz środkowych rozgrywających miał zaledwie po jednym zawodniku na prawą, jak i lewą stronę, a byli nimi Tomasz Mochocki i Hubert Kornecki. Z powodu urazów nie mogli zagrać Łukasz Janyst, Michał Wypych, Piotr Adamczak, Bartosz Wojdak, Marcin Miedziński, Daniel Dutka i Jakub Ćwięka.

Niestety obawy potwierdziły się już na samym początku drugiej odsłony, kiedy to podopieczni Slavko Goluzy całkowicie przejęli inicjatywę regularnie powiększając swoją przewagę. Największym plusem cały czas była jednak szczelna obrona, z którą Tatran miał wiele problemów. Niestety wysiłek w defensywie niweczony był prostymi stratami w ataku, które bezbłędnie wykorzystywali gracze w zielonych koszulkach.

Ostatecznie Tatran zwyciężył 35:27, a Stal po tym spotkaniu nie wróciła do Mielca, gdyż dzięki zaproszeniu przyjaciół z Zakopanego „Czeczeńcy” mogli naładować baterie w stolicy polskich Tatr korzystając z uroków tamtejszej natury.

 

Tatran Presov – SPR Stal Mielec 35:27 (18:15)

Tatran: Cvitković, Chupryna – Rabek 7, Michalka, Lapajne 3, Krok 2, Racicar, Urban 2, Munoz 7, Vućko, Stranovsky 7, Hozman, Fodorean, Tsarapkin 2, Titouan 3, Grzentić 2

SPR Stal: Wiśniewski, Andjelić, Witkowski – Wilk 8, Krępa 5, Skuciński 1, Kozioł, Mochocki 1, Kornecki 3, Grzegorek 1, Jędrzejewski, Valyntsau 2, Chodara, Olszewski 1, Krupa 5.

fot. Tatran Presov