W sobotę zagramy z Tatranem Presov

0
136

Za nami już niemal miesiąc przygotowań do startu nowego sezonu PGNiG Superligi. Dotychczas podopieczni Dawida Nilssona rozegrali trzy sparingi, a już w sobotę czeka ich czwarta potyczka. Będzie ona najbardziej wymagająca ze wszystkich gdyż naprzeciw „Czeczeńców” stanie nie kto inny jak Tatran Presov.

Mistrza Słowacji szczególnie przedstawiać nie trzeba, gdyż regularnie występuje on w elitarnej Lidze Mistrzów oraz lidze SEHA, mając w składzie byłych zawodników min. takich klubów jak PSG czy Barcelona. Trenerem naszego najbliższego rywala jest zaś były szkoleniowiec reprezentacji Chorwacji – Slavko Goluza.

Stal w ostatnich tygodniach dwukrotnie mierzyła się z SPR-em Tarnów i raz z Azotami Puławy. „Biało-Niebiescy” w spotkaniach tych zanotowali każdy możliwy rezultat, wygrywając oraz remisując z beniaminkiem oraz przegrywając z uznanym rywalem z województwa lubelskiego. Dla Stali sobotnie starcie z Tatranem na Słowacji będzie prawdopodobnie jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem rozgrywek, gdyż podopiecznych Dawida Nilssona czeka jeszcze tradycyjny Memoriał im. Antoniego Weryńskiego, który zostanie rozegrany w dniach 16-17 sierpnia w Mielcu.

Tatran Presov – SPR Stal Mielec, 10.08.2019, godz. 14:00, Presov, Słowacja