II dzień Memoriału: Wysokie zwycięstwo Stali w cieniu przerwanego meczu

0
252

Sobotnie zmagania w „V Memoriale im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego ” rozpoczęło spotkanie Stali z KPR Legionowo. Mielczanie pewnie triumfowali, podobnie jak kilka chwil później Azoty Puławy w starciu z ZTR-em Zaporoże, lecz niestety wydarzenia te pozostały w cieniu spotkania Azotów z KPR-em, które musiało zostać przerwane z powodu przeciekającego dachu.

SPR Stal Mielec – KPR Legionowo 38:25 (16:13)
Od samego początku inicjatywę na boisku przejęli mielczanie, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie 5:1. Kolejne minuty również należały do gospodarzy, a prym w ataku ponownie wiódł Wiktor Kawka – strzelec 6. bramek.
Ostatecznie Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:13.

Druga odsłona to już koncert całego zespołu, ale w szczególności naszych dwóch wychowanków – Piotra Krępy i Dawida Rusina, który rzucając 5. bramek godnie zastąpił na środku rozegrania narzekającego na drobny uraz Rudolfa Cuzicia.
„Misiek” zaś wcielił się w rolę prawdziwego egzekutora i do siatki rywali trafił aż 8. razy!
Mielczanie nad rywalem z którym zagrają już w 2. kolejce PGNiG Superligi odnieśli przekonywujące zwycięstwo 38:25!

SPR Stal: Wilk 2, Krępa 8, Janyst 4, Skuciński 2, Rusin 5, Mochocki 1, Kłoda, Sarajlić 4, Basiak 1, Kawka 6, Wiśniewski, Lipka, Cuzić 1, Krupa 4.

KPR Legionowo: Krekora, Adamski 5, Grabowski 6, Jędrzejewski 5, Prątnicki, Sulińśki, Fugiel 1, Kowalik, Kujawa, Wyrozębski, Miecznikowski, Ignasiak 2, Brinovec 1, Gawęcki 1, Ciok 3, Rutkowski 1.

Azoty Puławy – ZTR Zaporoże 28:23 (16:10)
Początek drugiego tego dnia spotkania pomiędzy Azotami, a ZTR-em był bardzo wyrównany, a w oczy rzucała się szczególnie nieskuteczność w ataku obu drużyn. Z opresji tej lepiej wyszli jednak Brązowi Medaliści Mistrzostw Polski, którzy do szatni schodzili przy prowadzeniu 16:10.

Drugie 30. minut to zryw gości z Ukrainy, którzy starali się jak mogli, aby zniwelować straty i po części im się to udało, gdyż końcowy rezultat brzmiał 28:23 na korzyść podopiecznych Daniela Waszkiewicza.

Azoty: Bogdanov, Orzechowski, Łyżwa 3, Wiejak, Skrabania 5, Dupjachanec, Panić 5, Grzelak, Masłowski 1, Titow 1, Kowalczyk 2, Kasprzak 1, Jurecki, Prce 2, Gumiński 5, Seroka 3.

ZTR: Severyn, Strelnikov 1, Akimenko 3, Konstantinov 2, Ganchev 2, Isanchuk, Karamyshev, Dereviankin, Artemenko 2, Korielov, Tilte 9, Honcharov Ruslan 3, Honcharov Roman, Kravchenko, Zviezdov 1, Kriuchkov.

KPR Legionowo – Azoty Puławy 7:18 do 34. minuty (mecz przerwany)
Spotkanie pomiędzy KPR Legionowo i Azotami Puławy rozpoczęło się jak każde inne, a warunki na boisku dyktowali puławianie, którzy bardzo szybko odskoczyli swoim rywalom.
Niestety problemy zaczęły pojawiać się pod koniec pierwszej połowy, kiedy pogoda nieco się popsuła i zaczął padać siarczysty deszcz. Jak się okazało dach w hali gimnazjum nr 2 nie jest odporny na wodę i zaczął przeciekać. Tuż po przerwie trenerzy oraz sędziowie wspólnie podjęli decyzję o niekontynuowaniu gry, aby na śliskiej nawierzchni nie narażać zdrowia zawodników.

KPR: Krekora, Adamski 1, Grabowski 3, Jędrzejewski, Prątnicki, Sulińśki, Fugiel, Kowalik, Kujawa, Wyrozębski, Miecznikowski, Ignasiak 1, Brinovec, Gawęcki 1, Ciok, Rutkowski 1.

Azoty: Bogdanov, Orzechowski, Łyżwa, Wiejak, Skrabania 4, Dupjachanec, Panić 4, Grzelak, Masłowski 2, Titow, Kowalczyk, Kasprzak, Jurecki, Prce 3, Gumiński 1, Seroka 4.

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze mecze i mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje naszych planów…