III dzień Memoriału: Stal postawiła się Azotom niczym pogoda organizatorom!

0
189

Azoty Puławy zwyciężyły w „V. Memoriale im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego”. Niestety sportową rywalizację przyćmił dziurawy dach w hali gimnazjum nr. 2 oraz deszcz, który spowodował zalanie boiska, a tym samym odwołanie niedzielnych meczów, które zostały jednak ostatecznie rozstrzygnięte.

ZTR Zaporoże – KPR Legionowo 10:12 po rzutach karnych
Deszczowa aura dała o sobie znać już w sobotę podczas starcia Azotów z KPR-em, kiedy to przez przeciekający dach tuż na początku drugiej połowy trzeba było przerwać spotkanie, aby nie narażać zdrowia zawodników.
Prognozy na niedzielę również nie były optymistyczne. Mimo to obie drużyny wyszły na rozgrzewkę i podjęto decyzję, że mecz się odbędzie. Niestety tuż przed pierwszym gwizdkiem na parkiecie zaczęły pojawiać się kolejne kałuże, w związku z czym jasne było, że powótrzy sie scenariusz z dnia poprzedniego.
Zwycięzcę wyłoniły więc 15-seryjne rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Legionowa, tym samym zapewniając sobie 3. miejsce w turnieju. Czwarty był ZTR, któremu na osłodę pozostało wyróżnienie dla Oleksandra Tilte – króla strzelców Memoriału.

Początkowo podobnym systemem miał zostać wyłoniony zwycięzca meczu Stal – Azoty, lecz w ostatniej chwili udało się zorganizować obiekt w Cmolasie poza Mielcem. Tak oto z 40-minutowym opóźnieniem ostatni mecz Memoriału doszedł do skutku.

SPR Stal Mielec – Azoty Puławy 28:31 (15:18)
12.08.2017: Azoty Puławy – SPR Stal Mielec 38:15, 20.06.2017: SPR Stal Mielec – Azoty Puławy 28:31. Rezultaty obu spotkań wyraźnie pokazują, że podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja w zaledwie tydzień potrafili wyciągnąć wnioski z bolesnej przegranej w Puławach i tym razem zaprezentowali się zgoła odmiennie walcząc z brązowymi medalistami Mistrzostw Polski o zwycięstwo do ostatnich minut spotkania, do którego przystąpili bez kontuzjowanych: Michała Wypycha, Michała Chodary i Rudolfa Cuzicia. Do tego grona dołączył niestety również Dawid Rusin.

Początek nie zapowiadał jednak emocji, gdyż puławianie szybko wyszli na prowadzenie 5:1. Mielczanie robili jednak wszystko, aby tym spotkaniem wymacać z pamięci to sprzed tygodnia i szybko zredukowali straty, tym samym schodząc do szatni przy prowadzeniu podopiecznych Daniela Waszkiewicza 18:15.

Pierwsze minuty drugiej odsłony również były bardzo wyrównane, lecz z biegiem czasu inicjatywę przejęły Azoty, które w 42. minucie prowadziły już 26:21. Gdy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty, do głosu zaczęła dochodzić Stal. Liderem ponownie okazał się zdobywca 6. bramek – Wiktor Kawka, lecz to gra zespołowa była czynnikiem najważniejszym, gdyż bramki zdobywali wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się na parkiecie. Efektem było „dojście” puławian na rezultat 25:26. Piłkę na remis miał jeszcze Marcin Basiak, lecz tym razem pojedynek ten wygrał bramkarz gości.
Ostatecznie spotkanie, jak i cały turniej wygrały Azoty, lecz Stal pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie, remisując z ZTR-em, wygrywając wysoko z KPR-em oraz przegrywając nieznacznie w ostatnim meczu. Tym samym „Biało-Niebiescy” zajęli drugie miejsce!

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Wilk 4, Krępa 3, Janyst 2, Skuciński 3, Rusin 1, Mochocki 2, Kłoda 1, Sarajlić 2, Basiak 1, Kawka 6, Krupa 3.
Azoty: Bogdanov, Wiejak, Dupjachanec – Orzechowski 1, Łyżwa 3, Skrabania 1, Panić 7, Grzelak 1, Masłowski, Titov 3, Kowalczyk 2, Kasprzak 1, Jurecki 3, Gumiński 4, Seroka 5.

Najlepszym zawodnikiem Memoriału został – Marko Panić. Nas cieszy jednak fakt, że Tomasz Wiśniewski wybrany został najlepszym bramkarzem. Niestety radość tę trochę przytłumia kontuzja Dawida Rusina, który w turnieju prezentował się bardzo dobrze!

Szkoda tylko, że V Memoriał im. Antoniego Weryńskiego zostanie zapamiętany nie tylko poprzez aspekty sportowe…