I dzień Memoriału: Stal bliska sprawienia niespodzianki, remis z Zaporożem!

0
232

W piątek rozpoczął się „V Memoriał im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego”.
W Meczu otwarcia podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja podejmowali wicemistrza Ukrainy – ZTR Zaporoże. Mielczanie byli bliscy sprawienia niespodzianki, lecz ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 29:29.

Początek meczu zdecydowanie należał jednak do ZTR-u, które prowadziło 3:0. Stal jak zwykle jednak się nie poddała, a dobra gra w obronie oraz w ataku zaowocowała zredukowaniem strat, aby w 11. minucie objąć prowadzenie 11:10.
Po raz kolejny świetny mecz rozegrał Rudolf Cuzić, Wiktor Kawka oraz Łukasz Janyst, i to głownie dzięki nim po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 16:15.

Druga odsłona również była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie potrafił wypracować znaczącej przewagi. Mimo to walki na parkiecie nie brakowało, a zebrani na trybunach kibice mięli co oglądać. Cieszy również gra Mateja Sarajlicia, który po niezbyt udanym początku meczu rozkręcał się z minuty na minutę i ostatecznie zdobył 4. bramki.
Jak zwykle sporą cegiełkę dołożyli bramkarze – Tomasz Wiśniewski i Krzysztof Lipka. Mimo to spotkanie zakończyło się wynikiem 29:29, lecz w samej końcówce obie ekipy miały okazję przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Niestety mecz z urazem zakończył Michał Chodara, lecz mamy nadzieję, że nie będzie to nic poważnego.

SPR Stal Mielec – ZTR Zaporoże 29:29 (16:15)
SPR Stal: Wilk 4, Krępa 3, Janyst 5, Skuciński, Rusin, Mochocki 2, Kłoda, Sarajlić 4, Basiak 1, Kawka 4, Wiśniewski, Chodara, Lipka, Cuzić 3, Krupa 3.

ZTR Zaporoże: Severyn, Strelnikov, Akimenko 3, Konstantinov 3, Ganchev 5, Isanchuk, Karamyshev 6, Dereviankin, Artemenko 4, Korielov, Tilte 4, Honcharov, Kravchenko, Zviezdov, Kriuchkov.

Już jutro czeka nas kolejna dawka emocji, gdyż przed nami aż trzy spotkania, serdecznie zapraszamy!