Mikołajkowe starcie z Orlen Wisłą Płock już w niedzielę!

0
170

SPR Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 11.12.2016, godz: 18:30, Mielec

Pięć ostatnich meczy i cztery zwycięstwa. Nie są to tylko statystki naszego niedzielnego rywala, ale również i nasze, w co jeszcze nie tak dawno trudno było uwierzyć, gdyż Stal przez wielu skazywana była tylko i wyłącznie o walkę, aby w lidze nie zająć ostatniego miejsca. Po objęciu sterów przez Krzysztofa Lipkę o wiele bliżej Stali jednak do fazy play-off, co gwarantuje mielczanom obecnie zajmowane 10. miejsce w tabeli, aczkolwiek jak mówią sami zawodnicy i trenerzy, „w tej lidze nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa”.
Zdanie te tym bardziej krzepiące iż Stal w tabeli dogoniła drużyny, które na początku sezonu wydawały się poza jej zasięgiem.

Po wygraniu z Piotrkowianinem (31:25) oraz Pogonią Szczecin (32:25) Stal przegrała w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem 23:28. Na domiar złego zespół nawiedziła plaga kontuzji i wydawało się, że to koniec zrywu „Biało-Niebieskich.” Wtedy jednak przyszedł czas na mecz z MMTS-em i wygraną (26:25), która w środowisku piłki ręcznej odebrana została jako największa sensacja tegorocznych rozgrywek. Mało kto jednak wierzył, że zespół przypominający szpital będzie potrafił sprawić kilka dni później kolejną niespodziankę, tym razem w Głogowie.
Przed meczem ważne słowa wypowiedział Michał Chodara, który stwierdził, że zdrowych zawodników może i jest mało, ale ponownie obudził się w nas czeczeński charakter i mamy zamiar pokazać go również z meczu z Chrobrym.
Jak powiedział tak zrobili, a Stal swoją dominację potwierdzała przez większą część gry ostatecznie wygrywając 21:18, i tym samym stając się autorem kolejnej niespodzianki. Oficjalny profil PGNiG Superligi na twitterze był jednak nieco odmiennego zdania, gdyż można było tam przeczytać iż to już nie jest niespodzianka biorąc pod uwagę jak gra Stal.

Na świętowanie czasu jednak nie ma, gdyż już w niedzielę czeka nas kolejne spotkanie. Tym razem z Orlen Wisłą Płock, która w ostatnio również pozytywnie zaskakuje. Przykładem tego niech będzie chociażby zremisowany, wyjazdowy mecz z THW Kiel w lidze Mistrzów lub spotkanie w ostatniej ligowej kolejce z VIVE Tauron Kielce, gdzie podopieczni Piotra Przybeckiego napsuli najlepszej drużynie w Europie sporo krwi przegrywając jednak 23:26.

Stawką niedzielnej potyczki będą 3. punkty ponieważ mielczanie znajdują się w tej samej, pomarańczowej grupie co Wisła. Każdy jednak zdaje sobie sprawę z klasy rywala i bez względu na nasze wyniki faworyt może być tylko jeden. Nie zapominajmy jednak, że oprócz wicemistrzów Polski na parkiet wyjdą również zawodnicy nazywani „Czeczeńcami”, a ostatnio pokazali, że nie jest to określenie na wyrost.

Spotkanie transmitowane będzie na antenie Canal+Sport 2.

Oprócz sportowych emocji w hali będzie można poczuć również świąteczny klimat, gdyż przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji.
Pierwsze 40. osób, które pojawi się w mikołajkowych czapkach otrzyma upominki od PZL Mielec. Dodatkowo w przerwie meczu przeprowadzony zostanie konkurs, więc na pewno warto w ten niedzielny wieczór zjawić się wraz z rodziną w hali gimnazjum nr 2.

W związku ze zbliżającymi się świętami nie mogliśmy również pozostać obojętni w stosunku do innych. Postanowiliśmy więc przyłączyć się do akcji „Szlachetna Paczka” i nie ukrywamy, że liczymy na Waszą pomoc.
Przy wejściu na trybuny będzie prowadzona zbiórka środków czystości, artykułów spożywczych oraz szkolnych. Mamy nadzieję, że każdy z Was dołoży choć małą cegiełkę do tej akcji, a już niejednokrotnie udowadnialiście, że potraficie pomagać.

Do zobaczenia w niedzielę!

uwmpbbb