Hartowana Stal! „Czeczeńcy” ponownie najlepsi w 14. kolejce PGNiG Superligi!

0
209

„Hartowana Stal”, tak zatytułowany został artykuł na portalu SportoweFakty.pl, w którym ogłoszona została najlepsza siódemka 14. kolejki PGNiG Superligi. Tym razem wśród najlepszych znaleźli się: Krzysztof Lipka i drugi raz z rzędu – Michał Wypych.
Naszym zawodnikom jak widać towarzystwo to bardzo odpowiada, gdyż jest to już kolejno ósma i dziewiąta nominacja w ostatnich tygodniach!

10. koeljka: Wiktor Kawka, Oleksandr Kyrylenko
11. kolejka: Krzysztof Lipka, Piotr Krępa
13. kolejka: Michał Wypych, Oleksandr Kyrylenko oraz Krzysztof Lipka na ławce rezerwowych.
14. kolejka: Krzysztof Lipka, Michał Wypych

Tym razem stało się to za sprawą kapitalnego meczu w Głogowie, gdzie Krzysiek i Michał spisali się na szóstkę, gdyż dokładnie tyle karnych obronił ten pierwszy, zaś ten drugi taką samą liczbę przypisał przy swoim nazwisku w rubryce „bramki.”

Eksperci NC+, Sportowych Faktów oraz Kocham Ręczną tak uzasadnili swoje wybory:

Krzysztof Lipka: „Łączenie funkcji zawodnika i trenera nie ujęło mu niczego. Ma już na karku 38 lat a gra, jakby był w kwiecie wieku. Tej jesieni Lipka to jeden z najlepszych golkiperów w PGNiG Superlidze. Momentami najlepszym. Mecz z Chrobrym Głogów (21:18) wygrał niemal samodzielnie. Bronił sytuacje sam na sam, odbił piłki po sześciu rzutach karnych. A gdy wydawało się, że jest już bez szans, pomagały mu słupki i poprzeczka.”

W siódemce: po raz trzeci, raz na ławce
Dlaczego? Zaczarował bramkę w Głogowie

 

Michał Wypych: „Ależ ten chłopak jest w gazie! 20-letni rozgrywający sezon rozpoczął bez wyrazu, a w ostatnich dniach zaczął grać tak, jakby był ligowym wyjadaczem. Podczas meczu z MMTS-em Kwidzyn (26:25) odpalał bombę za bombą i został głównym autorem sensacyjnego zwycięstwa. W Głogowie show kolegom z pola skradł Lipka, ale Wypych też miał swoje chwile. Do siatki trafiał sześć razy. Nikt na parkiecie nie robił tego częściej.”

W siódemce kolejki: po raz drugi
Dlaczego? Sześć razy pokonał bramkarzy Chrobrego

Mamy nadzieję, że ta dobra passa potrwa jak najdłużej, tak trzymać „Czeczeńcy!”

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/651449/siodemka-14-kolejki-pgnig-superligi-hartowana-stal-i-profesor-uros-zorman