To będzie zakończenie sezonu. W najbliższy piątek zagramy w Szczecinie [ZAPOWIEDŹ]

0
232

Czas szybko leci. Już w najbliższy piątek nasza Handball Stal Mielec zagra na wyjeździe z Sandra SPA Pogonią Szczecin, kończąc tym samym sezon 2023/24 w Lidze Centralnej. Początek tego spotkania o godzinie 18.

Przed nami ostatnia kolejka Ligi Centralnej. Wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia są już tak naprawdę znane. Od kilku kolejek wiemy bowiem, kto awansuje do Orlen Superligi, kto zagra w barażach o awans, a kto będzie spadał z Ligi Centralnej. Wśród zespołów, które walczyły o baraż i były tego bardzo blisko jest nasz najbliższy rywal – Sandra SPA Pogoń Szczecin.

Szczecinianie zajmują obecnie najniższe miejsce na podium Ligi Centralnej. Na drugie miejsce szans już nie mają, bo Padwa Zamość ma nad nimi 4 punkty przewagi, ale za to muszą się oglądać za plecy, ponieważ czwarty w tabeli KPR Autoinwest Żukowo ma tylko jedno „oczko” mniej.

Za Pogonią więc bardzo pozytywny rok. Nie ukrywano tam bowiem, że po spadku z Orlen Superligi potrzebowali sezonu przejściowego, by młodzi zawodnicy, którzy tworzą trzon zespołu mogli okrzepnąć i dopiero w kolejnych rozgrywkach włączyć się do walki o awans. Trzeba przyznać, że ten plan wychodzi na razie bardzo dobrze, a 3.miejsce w tabeli mówi samo za siebie.

Na kogo trzeba tam szczególnie uważać? Najlepszym strzelcem drużyny ze Szczecina jest Patryk Krok, który ze swoimi 160 bramkami zajmuje 5.miejsce w klasyfikacji strzelców całej Ligi Centralnej. Bardzo skuteczny jest również Jakub Polok mający na swoim koncie 118 bramek. Tuż za nim plasują się Adam Biały (111 bramek) i Grzegorz Nowak (109 bramek).

Trenerem Sandra SPA Pogoni Szczecin jest miejscowa legenda – Wojciech Jedziniak. To były zawodnik, który w Pogoni występował w latach 2010-2022, wywalczając z zespołem awans do PGNiG Superligi w 2012 roku oraz półfinał tych rozgrywek w 2015 roku. W barwach Pogoni rozegrał ponad 250 spotkań, w których rzucił ponad 400 bramek.

W pierwszej rundzie lepsza była Pogoń, która wygrała w Mielcu 28:30. Jak będzie w rewanżu? O tym przekonamy się już w piątek! Początek meczu Sandra SPA Pogoń Szczecin – Handball Stal Mielec w piątek o godzinie 18:00 w Szczecinie. Transmisja spotkania w serwisie www.tvcom.pl.