ORLEN Wisła Płock i Industria Kielce zagrają o Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24. Bilety już w sprzedaży!

0
177

Dwa najlepsze polskie zespoły ostatnich lat – ORLEN Wisła Płock i Industria Kielce zmierzą się w walce o Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24. Spotkanie odbędzie się 7 września w Atlas Arenie. Bilety do nabycia już od 15 zł.

Poznaliśmy zespoły, które zmierzą się w historycznej, pierwszej edycji Superpucharu Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24. Prawo do gry o to wyjątkowe trofeum otrzymuje Mistrz Polski oraz zdobywca ORLEN Pucharu Polski – a tego poznaliśmy we wczorajszy wieczór. 5 maja w Kaliszu ORLEN Wisła Płock po raz 3 z rzędu sięgnęła po ORLEN Puchar Polski, pokonując w finale Industrię Kielce 29:20.

Skąd więc wiemy, że rywalem ORLEN Wisły Płock w Superpucharze będzie Industria Kielce, skoro walka o tytuł Mistrza Polski nie została jeszcze rozstrzygnięta?

Na drodze o tytuł Mistrza Polski zostały tylko dwie drużyny. ORLEN Wisła Płock i Industria Kielce, które zmierzą się ze sobą w starciu do dwóch wygranych (pierwsze spotkania odbędą się 19 i 26 maja, a ewentualny trzeci mecz 29 maja). Niezależnie od tego, kto zostanie Mistrzem Polski, już teraz możemy powiedzieć, że w meczu o Superpuchar przeciwko Nafciarzom zagra Industria. Kielczanie w przypadku triumfu w ORLEN Superlidze przystąpią do Superpucharu jako Mistrzowie Polski. Jeśli jednak w tym roku mistrzostwo pojedzie do Płocka, to gracze Industrii zagrają o Superpuchar Polski jako Wicemistrz Polski.

Starcia płocko-kieleckie od lat elektryzują fanów piłki ręcznej. To dwa kluby, które są potęgami nie tylko na rodzimym, ale i europejskim podwórku. Zespoły naszpikowane gwiazdami spotkają się ze sobą w walce o Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź  ’24 już 7 września. Dla kibiców obu drużyn przewidziane są dedykowane sektory. Bilet do nabycia już od 15 zł.

KUP BILET