Porażka po walce. Grunwald Ruda Śląska lepszy od Handball Stali II Mielec

0
421

W ostatni weekend odbyła się 15.kolejka drugiej ligi Grupy IV piłki ręcznej. W jej ramach Handball Stal II Mielec zagrała na wyjeździe z Grunwaldem Ruda Śląska. Mecz wygrali gospodarze wynikiem 32:26.

Początek był bardzo dobry w wykonaniu podopiecznych trenera Pawła Wilka. W szóstej minucie po golu Pawła Dziergi był 1:3 na korzyść Handball Stali II Mielec. W 10.minucie mielczanie wciąż prowadzili – 3:4. Chwilę później trafił też Łukasz Kilian i było 4:5.

Właściwie cała pierwsza połowa właśnie tak wyglądała. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a żadna z drużyn nie była w stanie mieć przewagi większej niż dwa gole. Ostatecznie pierwsza połowa się prowadzenie gospodarzy 13:12.

Druga połowa to już jednak większa przewaga drużyny Grunwald Ruda Śląska. Ślązacy dzięki bardzo dobremu początkowi zbudowali sobie cztery bramki zapasu i stało się jasne, że mielczanom będzie już ciężko wrócić do wyrównanej walki. Grunwald do końca meczu nie oddał już przewagi i pewnie wygrał 32:26.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drugiego zespołu był w tym meczu Dawid Ruhnke, który zdobył 10 bramek.

SPR Grunwald Ruda Śląska – Handball Stal II Mielec 32:26 (13:12)

Stal: Novikov – Paleń, Kilian 1, Sowa, Ząbek 1, Ruhnke 10, Jackowski 1, Borowiecki, Rybicki 1, Dzierga 2, Osmola 3, Mroczka, Straż 5, Mikielewicz 2. Trener Paweł Wilk.