Puchar Starosty dla drużyny Pogotowia!

0
46

W sobotę, 3 lutego, odbyła się 12. edycja Noworocznego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Starosty.

O główne trofeum turnieju – Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka – zawalczyło osiem drużyn: KIRCHHOFF Polska, Prawnicy, Policja, Pogotowie Ratunkowe, AUTOPART Mielec, PZL Mielec, Starostwo Powiatowe w Mielcu, Państwowa Straż Pożarna.

Mecze rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Mielcu, przy ul. Grunwaldzkiej 7. Rozgrywki grupowe rozpoczęły się o godzinie 10. W ćwierćfinałach Kirchhoff pokonał Autopart 1:0, Policja wygrała ze Starostwem Powiatowym 4:3, Pogotowie strzeliło jedną bramkę drużynie PZL Mielec, a Straż – drużynie Prawników.

Półfinał otworzyło starcie zespołu Kirchhoff z Policją zakończone wynikiem 0:1. Pogotowie, po rzutach karnych, pokonało z kolei Straż Pożarną 2:1.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Kirchhoff i Straży Pożarnej. W rozgrywce padły łącznie cztery bramki. Jedną z nich strzelił Kirchhoff, a trzy Straż Pożarna – zapewniając sobie tym samym brązowy medal turnieju.

Finał rozegrany pomiędzy Policją i Pogotowiem zakończył się wynikiem 0:2. Wynik zadecydował o ostatecznym rozstrzygnięciu turnieju: Policja uplasowała się na drugim miejscu na podium, a Pogotowie na zaszczytnym pierwszym.

Pełna klasyfikacja:
1. Pogotowie
2. Policja
3. Straż Pożarna
4. Kirchhoff Polska
5. PZL Mielec
6. Prawnicy
7. Starostwo Powiatowe w Mielcu
8. Autopart Mielec

Tradycyjnie podczas turnieju wręczono także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. Otrzymali je:
– Król Strzelców: Mateusz Dopart (Starostwo Powiatowe w Mielcu)
– Najlepszy Zawodnik: Kacper Krupiński (Policja)
– Najlepszy Bramkarz: Kuba Golba (Straż Pożarna)

Organizatorami wydarzenia były firmy: Kirchhoff Automotive, PZL Mielec, AutoPart oraz samorząd Powiatu Mieleckiego.

ms