Drugi zespół wraca po krótkiej przerwie. W sobotę wyjazd na Górny Śląsk

0
392

Po ponad dwóch tygodniach przerwy od ligowego grania, do rywalizacji wraca Handball Stal II Mielec. Podopieczni trenera Pawła Wilka w najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe z drużyną SPR Grunwald Ruda Śląska.

Przed nami mecze 15.kolejki II Ligi piłki ręcznej Grupy IV. Poprzednia – 14. kolejka – odbyła się planowo w zeszły weekend, ale mielczanie spotkanie tej kolejki z SMS ZPRP III Kielce rozegrali na prośbę gospodarzy już 7 lutego. Tamto spotkanie zakończyło się zwycięstwem kielczan 31:22.

Zmiana terminu meczu z Kielcami sprawiła, że mielczanie będą mieć ponad dwa tygodnie przerwy od ligowego grania. Najbliższe spotkanie bowiem zagrają w najbliższą sobotę (24 lutego) o godzinie 18:00. Wyjazdowym przeciwnikiem podopiecznych trenera Pawła Wilka będzie SPR Grunwald Ruda Śląska.

Wyjazd niełatwy, bo raz, że przed Stalą długa droga (Mielec od Rudy Śląskiej dzieli ponad 220 kilometrów), a po drugie Grunwald to czołowa drużyna rozgrywek. Podopieczni trenera Andreia Khapala są na drugim miejscu z dorobkiem 32 punktów, a do prowadzącego KS VIVE II Kielce tracą tylko jedno „oczko”. Z kolei Handball Stal II Mielec zajmuje obecnie 9.miejsce z dorobkiem 15 punktów.

Początek meczu SPR Grunwald Ruda Śląska – Handball Stal II Mielec w sobotę (24 lutego) o godzinie 18:00.