Hala MOSiR oficjalnie z imieniem Edwarda Kazimierskiego

0
276
Edward Kazimierski

W piątek (5 stycznia) miała miejsce doniosła uroczystość. Hala MOSiR Mielec została oficjalnie nazwana imieniem legendarnego prezesa Stali Mielec – Edwarda Kazimierskiego. 

Edward Kazimierski to jedna z najbardziej zasłużonych postaci w historii mieleckiego sportu. W latach 1967-1984 był wiceprezesem d.s. organizacyjnych FKS Stal Mielec. Były to lata największych, historycznych sukcesów mieleckiego sportu – z dwoma mistrzostwami Polski piłkarzy Stali Mielec na czele. W tym okresie piłkarze ręczni Stali Mielec zdobyli wicemistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. To również wtedy powstał stadion ze słynnymi piętrowymi trybunami, czy baza treningowa na terenach rekreacyjnych MOSiR, która de facto po remontach i przebudowach istnieje do dnia dzisiejszego i służy kolejnym pokoleniom piłkarzy.

W piątek, w obecności prezydenta Miasta Mielca, odsłonięto mural dedykowany legendarnemu prezesowi znajdujący się w halli oraz oficjalnie ogłoszono, że Hala MOSiR Mielc nosi imię Edwarda Kazimierskiego. Gościem uroczystości był także prezes Handball Stali Mielec Roman Kowalik wraz z żoną Krystyną.

Hala im Edwarda Kazimierskiego