Przed nami daleki wyjazd. W sobotę gramy w Gorzowie Wielkopolskim

0
333

Liga Centralna rozkręca się na dobre. Już w najbliższy weekend odbędzie się 10.kolejka spotkań, a to oznacza, że będziemy mieć już za sobą 1/3 sezonu. Handball Stal Mielec w sobotę zagra na wyjeździe ze Stalą Gorzów Wielkopolski.

Po słabym początku sezonu i zmianie trenera, mielczanie wrócili na dobre tory. Podopieczni trenera Tomasza Sondeja wygrali pięć meczów z rzędu, w tym aż trzy na wyjeździe. To sprawiło, że udało się awansować z dolnych rejonów tabeli na 3.miejsce z 16. punktami na koncie.

Teraz czas na daleki wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego. Miejscowa Budimex Stal ma tylko jeden punkt mniej od mielczan (15), ale zajmuje 8.miejsce. To też pokazuje, jak w tym roku wyrównana jest Liga Centralna.

W zespole z Gorzowa Wielkopolskiego jest kilku zawodników z pokaźnym dorobkiem występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. To przede wszystkim Michał Lemaniak, który przez wiele lat występował w Gwardii Opole, zdobywając z tym zespołem brązowy medal PGNiG Superligi w 2019 roku.

Drugim bardzo znanym zawodnikiem w ekipie prowadzonej przez trenera Oskara Serpinę jest Wojciech Gumiński. To były zawodnik Zagłębia Lubin (2011-2016), KPR Legionowo (2016-2017) i Azotów Puławy (2017-2022). Z tym ostatnim zespołem również zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Gumiński grał również w reprezentacji Polski, dla której zdobył 22 bramki.

Dla naszego zespołu to również daleka podróż. Z Mielca do Gorzowa Wielkopolskiego trzeba pokonać ponad 600 kilometrów, dlatego nasza drużyna na to spotkanie wyjedzie już dzień wcześniej – w piątek.

Początek meczu Budimex Stal Gorzów Wielkopolski – Handball Stal Mielec w sobotę o godzinie 17:00. Transmisja w serwisie www.tvcom.pl.