Po przełamanie i pierwsze zwycięstwo. W niedzielę mecz z Siódemką Miedź Huras Legnica

0
381

To będzie mecz kończący czwartą kolejkę Ligi Centralnej. W niedzielę o godzinie 15:00 Handball Stal Mielec podejmie u siebie Siódemkę Miedź Huras Legnica. 

Siódemka Miedź Huras Legnica to tegoroczny beniaminek Ligi Centralnej, ale tak jak w przypadku Juranda Ciechanów możemy spokojnie napisać, że to beniaminek tylko z nazwy. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego w tym sezonie wygrali dwa na trzy spotkania i z sześcioma punktami na koncie zajmują bardzo dobre 4.miejsce.

Nasz najbliższy rywal w pierwszej kolejce wygrał z MKS-em Wieluń (26:22), w drugiej minimalnie przegrał w Żukowie (40:41), a w trzeciej pokonał u siebie Nielbę Wągrowiec 30:25.

My z kolei znajdujemy się trochę na drugim biegunie. W trzech meczach zdobyliśmy tylko jeden punkt (porażka po karnych z Jurandem) i zajmujemy dopiero 12.miejsce. Naszą drużynę do meczu z Siódemką poprowadzi świetnie znany w Mielcu trener Tomasz Sondej, który na początku tego tygodnia zajął miejsce Rafała Glińskiego i Marcina Basiaka.

W naszym zespole występuje dwóch zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali Siódemkę Miedź Huras Legnica. To Dawid Dekarz, który w legnickich barwach występował do 2021 roku, a po drodze zdobył aż cztery medale w kategoriach juniorskich, w tym złoty w 2018 roku. Podobny sukces w legnickich barwach ma Szymon Światłowski, który Siódemkę opuścił w 2019 roku. Następnie występował w Stali Gorzów Wielkopolski oraz w SRS Przemyśl.

Mielecki akcent mamy również u naszych przeciwników. To Patryk Gregułowski, który był naszym zawodnikiem przez kilka miesięcy w 2022 roku.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Siódemka Miedź Huras Legnica w niedziele (1 października) o godzinie 15:00. Bilety dostępne na stronie internetowej EVENTIM oraz w kasie biletowej hali MOSiR, która zostanie otwarta na dwie godziny przed początkiem spotkania. Kasa zlokalizowana jest od strony ulicy Solskiego.

Link do zakupu biletów –> https://www.eventim.pl/event/handball-stal-mielec-mosir-w-mielcu-17665511/