HCB Karvina wygrywa mecz o 3.miejsce [ZDJĘCIA]

0
202

Znamy rozstrzygnięcie meczu o 3.miejsce podczas XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. Po meczu pełnym emocji HCB Karvina pokonała Padwę Zamość 35:32.

Jeśli komuś wydawało się, że wicemistrzowie Czech i finaliści Pucharu Czech z łatwością poradzą sobie z występującą w Lidze Centralnej Padwą Zamość, to był w błędzie. Podopieczni trenera Markuszewskiego, choć ostatecznie przegrali, to sprawili sporo kłopotów bardziej utytułowanym rywalom.

Duże emocje mieliśmy szczególnie w drugiej połowie, gdy Padwa doszła Karvinę na odległość tylko dwóch bramek. Po golu Mateusza Gawrysia w 47.minucie zrobiło się bowiem 26:28. Karvina wtedy musiała wrzucić wyższy bieg i ostatecznie wygrała całe spotkanie różnicą trzech trafień.

W zespole Padwy na pochwały z pewnością zasługują Miłosz Bączek i Eryk Pstrąg, którzy zdobyli po 5 bramek oraz bramkarz Mateusz Gawryś, który zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika w swoim zespole.

Z kolei w Karvinie nagroda trafiła w ręce Jonasa Patzela, zdobywcy 8 bramek. Dodajmy, że ten sam zawodnik we wczorajszym meczu z Górnikiem Zabrze trafił do siatki 9 razy.

Nagrody dla obu drużyn wręczali prezes spółki Energia Euro-Park Tomasz Tłusty oraz prezes Podkarpackiego Związku Piłki Ręcznej Jacek Moskalczyk.

HCB Karvina – Padwa Zamość 35:32 (19:14)

Karvina: Mokros, Brychlec – Zivanov 2, Harabis, Ruza 5, Prasivka 2, Patzel 8, Placek 2, Fulner 1, Uzer 2, Skalicki 6, Siroky 1, Nantl 6, Franc. Trener Michal Bruna.

Padwa: Gawryś 1, Kozłowski, Dragan – Maciąg 1, Czerwonka 4, Puszkarski, Szymański, Szeląg 3, Małecki 3, Skiba 3, Pstrąg 5, Olichwiruk 3, Bączek 5, Adamczuk 2, Morawski 1, Konkel. Trener Zbigniew Markuszewski.