Górnik Zabrze wygrywa XI Memoriał im. Antoniego Weryńskiego! Handball Stal Mielec na drugim miejscu [ZDJĘCIA]

0
378
Finał XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego

Znamy ostateczne rozstrzygnięcia XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. Zwycięzcą całego turnieju został Górnik Zabrze, który w finale pokonał Handball Stal Mielec. Trzecie miejsce zajęła HCB Karvina, a na czwartym miejscu uplasowała się Padwa Zamość.

Pierwsza połowa finałowego meczu była niezwykle wyrównana. Na parkiecie długimi fragmentami nie widać było, że rywalizuje ze sobą trzecia drużyna PGNiG Superligi i wicemistrz znajdującej się poziom niżej Ligi Centralnej. Gdy w 15.minucie do siatki Górnika trafił Igor Graczyk mieliśmy remis 7:7.

Do końca pierwszej połowy Górnik odzyskał prowadzenie, ale było ono nieznaczne. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 15:13 dla zabrzan.

Druga połowa to już bardziej zdecydowana przewaga jednej z najlepszych drużyn w Polsce. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały wrzucili wyższy bieg i już w 45.minucie, po bramce z karnego Daniela Wisińskiego, objęli prowadzenie dziewięcioma bramkami (16:25).

Właśnie taką przewagą zakończył się również cały mecz. Górnik Zabrze wygrał bowiem z Handball Stalą Mielec 31:22 i tym samym wygrał XI Memoriał im. Antoniego Weryńskiego.

Nagrodę dla Handball Stali Mielec i dla najlepszego zawodnika drużyny, którym wybrano Daniela Goliszewskiego, wręczał Radosław Swół prezes spółek Euro-Eko i Euro-Eko Media.

Nagrodę dla Górnika Zabrze i dla najlepszego zawodnika drużyny, którym został Adam Wąsowski, wręczał Waldemar Barnaś, dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oddział w Mielcu.

Partnerem Głównym Memoriału była Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Partnerem wydarzenia było Województwo Podkarpackie – Podkarpackie Przestrzeń Otwarta. Sponsorami i Partnerami wydarzenia byli: Miasto Mielec, Agrobaza, Euro-Eko i Euro-Eko Media, Energia Euro-Park oraz PZL Mielec. Patronat Honorowy nad XI Memoriałem im. Antoniego Weryńskiego objął Starosta Powiatu Mieleckiego – Pan Stanisław Lonczak.

Handball Stal Mielec – Górnik Zabrze 22:31 (13:15)

Stal: Dekarz, Novikov, Maj – Nowak, Kotliński 3, Graczyk 4, Wołyncew 3, Kowalik, Napierała 2, Kaźmierczak 1, Smoliński 1, Goliszewski 3, Przychodzeń 1, Osmola, Światłowski 3, Draguła 1. Trener Rafał Gliński.

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 7, Tokuda 4, Morkowsky, Bachko, Artemenko 4, Krawczyk 2, Bogacz 2, Wisiński 4, Dudkowski 2, Minotskyi 2, Kaczor 1, Ilchenko, Wąsowski, Przytuła 3. Trener Tomasz Strząbała.