Starostowie nagrodzili mistrzów e-gamingu

0
121

Drużyny Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu mogą poszczycić się zwycięstwem w ogólnopolskim turnieju e-gamingowym Predator Games 2023. Zdolnej młodzieży pogratulowali starosta mielecki Stanisław Lonczak i wicestarosta Andrzej Bryła.

Przypomnijmy. Turniej Predator Games 2023 objął symultanicznie rozgrywki w popularne gry online: Fortnite oraz League of Legends. W pierwszej z gier zmierzyli się Damian Lis, Oskar Ciejka, Jakub Szumny i Bartosz Ochalik; w skład drugiej drużyny weszli natomiast: Jakub Kapinos, Kajetan Kupiec, Konrad Stępień, Paweł Garncarz, Patryk Dymczyk i Paweł Lelakowski. Opiekunem zespołów był Przemysław Madej, nauczyciel przedmiotów informatycznych.

Finalnie, po serii rozgrywek, mielecka szkoła znalazła się na szczycie klasyfikacji generalnej, wyprzedzając aż 91 zespołów z całego kraju. Uczestnicy zwycięskiego teamu zdobyli nie tylko cenne nagrody dla siebie, ale również trzy zestawy PC Predator Orion 3000 z monitorami, myszkami i klawiaturami. Ten wysokiej jakości sprzęt trafił na wyposażenie szkoły. Przekazano go w lutym br. podczas oficjalnego podsumowania konkursu przeprowadzonego w mieleckim ZST przez firmę Acer Polska, organizatora konkursu.

Dziesiątka mistrzów e-gamingu otrzymała od starosty okolicznościowe upominki oraz statuetki z zaszczytnym tytułem „Talentu Powiatu”. Wręczanie tego wyróżnienia jest nowym pomysłem samorządu na docenianie zdolnej młodzieży, mogącej pochwalić się osiągnięciami na minimum krajowym szczeblu.

– Przyznawanie wyróżnień dla wybitnych uczniów to ważna inicjatywa, pozwalająca docenić wysokie wyniki w nauce, a także sukcesy sportowe i artystyczne. Wierzymy, że dostrzegając pasje i talenty młodzieży z naszego powiatu, jednocześnie będziemy motywować ją do dalszego rozwoju – podkreśla Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Jak dodaje, wyróżnienia posłużą także promocji szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd Powiatu Mieleckiego, a także podkreśleniu roli, jaką odgrywa samorząd w edukacji i wychowaniu młodzieży.