Czas na wyjazd do Wągrowca! „Jedziemy tam w roli faworyta i musimy powalczyć o zwycięstwo” [ZAPOWIEDŹ]

0
306

Dla Handball Stali Mielec będzie to ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie Ligi Centralnej. W sobotę podopieczni trenera Rafała Glińskiego zagrają w Wągrowcu z Nielbą. Transmisja tego spotkania w inSports.TV.

To będzie mecz 25.kolejki Ligi Centralnej. Nielba Wągrowiec podejmie Handball Stal Mielec. Najbliższy rywal mielczan zajmuje 9.miejsce w tabeli ze zdobyczą 30 punktów. W pierwszym meczu obu drużyn lepsza była Stal, która wygrała u siebie 39:27.

Dla mielczan stawka tego spotkania będzie wysoka. Zwycięstwo zapewni im bowiem udział w barażach. Kolejkę temu zwycięstwo w Lidze Centralnej zapewniło sobie Legionowo. – Gratulacje dla Legionowa. Z przekroju całego sezonu zasłużyli na to – mówi trener Rafał Gliński.

– Czy chcielibyśmy się znaleźć na ich miejscu? Oczywiście, że tak, ale to wszystko wynikło po drodze, nasze gorsze, słabsze mecze na wyjeździe zdecydowały o tym, że w ostatniej kolejce mecz nie będzie o pierwsze miejsce. To jednak przeszłość, teraz musimy się kupić na obronie drugiego miejsca, które gwarantuje udział w barażu. To jest nasz cel i na tym się skupiamy – dodaje.

Zadanie łatwe jednak nie będzie. Nielba większość punktów zdobyła u siebie, o czym przekonała się już m.in. drużyna z Legionowa, która w Wągrowcu przegrała. Dodatkowo mielczanom w tej rundzie na wyjazdach idzie jak po grudzie. Ostatnio przegrali m.in. w Olsztynie i w Sosnowcu.

– Wiemy, że ostatnio te mecze na wyjeździe nie układają się nam tak, jakbyśmy chcieli. Albo źle wchodzimy w mecz, albo szwankuje skuteczność rzutowa, która jest naprawdę niska. Wiadomo, że drużyna z Wągrowca na pewno się przed nami nie położy i będzie walczyć o zwycięstwo. Więc tak, nie będzie to łatwe spotkanie, ale jedziemy tam w roli faworyta i to my musimy powalczyć o zwycięstwo i zapewnić sobie to 2.miejsce w Lidze Centralnej – podkreślił szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

Co jest najmocniejszą stroną naszych najbliższych rywali? – Przede wszystkim ich szybki kontratak. Do tego zawodnicy z ekstraklasową przeszłością, jak Gregor czy Gawlik. Nielba to zespół, który nie odpuszcza, twardo się bije w obronie, ale wierzę w to, że możemy sprostać i przywieźć stamtąd trzy punkty – zaznacza trener Gliński.

Jak wygląda sytuacja kadrowa przed tym meczem? – Sytuacja kadrowa jest bez zmian. Cały czas pauzuje Filip Stefani. Wszyscy, którzy byli do mojej dyspozycji podczas meczu ze Śląskiem Wrocław, będą również do gry w Wągrowcu – informuje szkoleniowiec.

Mecz Nielba Wągrowiec – Handball Stal Mielec odbędzie się w najbliższą sobotę (13 maja) o godzinie 18:00. Transmisja w serwisie insports.tv.