Powiat Mielecki wspiera Handball Stal Mielec

0
407

Miło nam poinformować, że Powiat Mielecki został nowym partnerem naszego klubu. Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu została podpisana stosowna umowa na promocję Powiatu Mieleckiego poprzez sport.

Klub Handball Stal Mielec będzie świadczył na rzecz Powiatu Mieleckiego szereg działań promocyjnych. Powiat Mielecki będzie widoczny między innymi na stacjonarnych bandach oraz ściankach reklamowych, na plakatach oraz biletach meczowych, a także w kanałach społecznościowych klubu i na naszej stronie internetowej.

Do tej pory Powiat Mielecki wspierał piłkarzy PGE FKS Stal Mielec. Od teraz wsparcie trafi także do mieleckich piłkarzy ręcznych i mieleckich siatkarek.

– Korzyści marketingowe dla Powiatu Mieleckiego to jedno, drugą niemniej istotną kwestią jest wspieranie mieleckiego sportu. Zarząd Powiatu dostrzega taką potrzebę, – dlatego w tym roku budżetowym przeznaczamy kwotę około 80% większą niż w roku ubiegłym – mówi Stanisław Lonczak Starosta Powiatu Mieleckiego.

Ponadto, obecny Zarząd Powiatu w swojej strategii działań bardzo duży nacisk kładzie na promocję zdrowego trybu życia. – Współpraca Powiatu Mieleckiego z klubami zajmującymi się sportem w profesjonalny sposób, ma pomóc dotrzeć do młodzieży, a tym samym zachęcić ją do aktywności ruchowej. Zarząd Powiatu Mieleckiego we wcześniejszych komunikatach informował również, że tegoroczna edycja Rundki Rowerowej będzie oparta na profilaktyce dbania o zdrowie. Już wkrótce przekażemy więcej informacji na ten temat, a także poinformujemy o dwóch dużych dodatkowych imprezach, które również będą oparte na profilaktyce zdrowia – mówi Starosta.

– Po raz pierwszy w historii zajęliśmy się promocją powiatu mieleckiego poprzez sport w sposób kompleksowy. Trzy drużyny z różnych dyscyplin sportowych będą nas promować na arenach ogólnopolskich. Bardzo nam zależy, aby piłkarze z Mielca zakończyli sezon utrzymując się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Ekstraklasie. Wierzymy również, że siatkarki zdominują fazę play off i wkrótce awansują do najwyższej klasy rozgrywkowej do Tauron Ligi. Oczywiście trzymamy też kciuki za naszych szczypiornistów, którzy obecnie są na drugim miejscu w Lidze Centralnej – kontynuuje Starosta.

– Bardzo cieszymy się z tego wsparcia – mówi Roman Kowalik, prezes klubu Handball Stal Mielec. – Z tego miejsca chciałbym podziękować Panu Staroście Stanisławowi Lonczakowi i Panu Przewodniczącemu Rady Powiatu Mieleckiego Markowi Paprockiemu. W ramach umowy będziemy promować Powiat Mielecki na arenie ogólnopolskiej i z tego zadana wywiążemy się w jak najlepszy sposób.

Zarząd Powiatu Mieleckiego liczy, że działania promocyjne przyniosą znaczące korzyści wizerunkowe dla Powiatu Mieleckiego. Łączna wartość wszystkich umów na promocję powiatu mieleckiego poprzez sport wynosi ponad 260 000 zł. Z tej kwoty nasz klub otrzyma 50 000 złotych brutto.