Kolejny zawodnik zostaje z nami na dłużej. Dzianis Valyntsau przedłużył kontrakt

0
580

Przedstawiamy kolejne informacje dotyczące kadry zespołu na nowy sezon. Nowy kontrakt z klubem Handball Stal Mielec podpisał środkowy rozgrywający, Dzianis Valyntsau.

Miło nam poinformować, że Dzianis Valyntsau pozostanie naszym zawodnikiem również w sezonie 2023/24. 31-letni środkowy rozgrywający z Białorusi jest naszym zawodnikiem nieprzerwanie od końca sezonu 2018/19. To wówczas został sprowadzony do klubu w obliczu kontuzji podstawowych środkowych – Daniela Dutki i Bartosza Kowalczyka. Denis przyszedł do nas z drużyny AZS AWF Biała Podlaska, gdzie zagrał w 46 spotkaniach, w których zdobył 219 bramek.

Ogółem przez trzy lata Denis Wołyncew zdobył dla naszego zespołu 226 bramek w PGNiG Superlidze. Warto również dodać, że przed przyjazdem do Polski występował w dwóch największych białoruskich klubach – HC Gomel i Mieszkowie Brześć, z którymi to zespołami przez kilka sezonów grał w Pucharze EHF.

Jeśli chodzi o obecny sezon Ligi Centralnej, to popularny Denis zdobył 64 bramki w 21 meczach. W nowym sezonie nadal będzie występował w barwach Handball Stali Mielec. Życzymy powodzenia!