Warmia Energa Olsztyn. Co słychać u naszego rywala?

0
356
Warmia Energa Olsztyn

Kwiecień 2023 roku rozpoczynamy od rywalizacji na dalekiej Warmii. W sobotę o godzinie 18:00 w hali w Biskupcu zagramy z Warmią Energa Olsztyn. Co słychać u naszego rywala?

Bieżący sezon jest bardzo trudny dla klubu, który w latach 2005-2012 występował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Warmia Energa Olsztyn na sześć kolejek przed końcem sezonu zajmuje ostatnie miejsce w Lidze Centralnej, mając na koncie tylko 9 punktów i tyle samo straty do bezpiecznego miejsca.

Nic więc dziwnego, że w Olsztynie doszło do zmiany trenera. w połowie lutego doświadczonego Dariusza Molskiego zastąpił Karol Adamowicz, który przed dekadą prowadził już drużynę ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Na razie poprowadził drużynę do jednej wygranej (z Zagłębiem Sosnowiec) i czterech porażek. W poprzedniej kolejce Warmia musiała uznać wyższość KPR-u Legionowo 23:32.

Pewnym wytłumaczeniem gorszej formy zespołu na pewno są duże problemy zdrowotne. Jak informuje oficjalna strona Warmii, z różnymi kontuzjami i chorobami zmaga się tam aż ośmiu zawodników. Wśród nich jest Marcin Malewski, najlepszy strzelec tej drużyny, który ma na swoim koncie już 92 bramki.

To właśnie na niego szczególną uwagę w przedmeczowym wywiadzie zwrócił trener Rafał Gliński. Poza tym nasz szkoleniowiec wymienił również Damiana Pawelca, z którym grał w Górniku Zabrze. Pawelec to 24-letni, mierzący prawie 2 metry kołowy, z doświadczeniem i brązowym medalem (sezon 2019/20) w PGNiG Superlidze. Warto zwrócić również uwagę na zawodnika wypożyczonego z Unii Tarnów. To Aleksander Pinda, który poza grą w Tarnowie, dobrze prezentował się również w AZS UJK Kielce, gdzie w 12 meczach zdobył 44 gole.

Mecz Warmia Energa Olsztyn – Handball Stal Mielec odbędzie się w najbliższą sobotę (1 kwietnia) o godzinie 18 w hali Zespołu Szkół w Biskupcu. Transmisja w serwisie inSports.TV.