Żukowo przyjeżdża do Mielca. Dziś mecz [ZAPOWIEDŹ]

0
370

Liga Centralna wchodzi w decydującą fazę. W ten weekend odbywać się będzie już 20.kolejka rozgrywek, a w jej ramach Handball Stal Mielec podejmie u siebie drużynę KPR Autoinwest Żukowo. Początek meczu o godzinie 18:30. Bilety można nabywać przed wejściem na trybunę hali Szkoły Podstawowej nr 7.

Czas leci szybko. Tak naprawdę dwa miesiące i łącznie siedem spotkań dzieli nas od zakończenia sezonu Ligi Centralnej. Wchodzimy więc w decydującą fazę rozgrywek, w której liczyć się będzie każdy mecz i każde zwycięstwo. Dziś Handball Stal Mielec zagra u siebie z KPR-em Autoinwest Żukowo, a więc z zespołem, który w poprzedniej kolejce przegrał tylko jedną bramkę z liderem z Legionowa.

– Akurat to nie jest dla mnie zaskoczeniem – mówi trener Rafał Gliński o przebiegu meczu Żukowa z Legionowem. – Nawet w pierwszej rundzie, jak graliśmy w Żukowie, to ta drużyna grała bardzo ambitnie od pierwszej do ostatniej minuty. Abstrahując już nawet od wyniku, czy ktoś przegrywa pięcioma, trzema, czy siedmioma bramkami, to ich założenia się nie zmieniają.

– Dlatego od początku tego tygodnia uczulam drużynę na to, że Żukowo to trudny rywal, że nie będzie to łatwe spotkanie. To będzie trudne spotkanie, szczególnie z niewygodną obroną 3-3, którą Żukowo preferuje. Musimy nastawić się na ciężki bój – dodaje.

Na kogo w tym zespole trzeba uważać najbardziej? Zdecydowanie na Grzegorza Dorsza, lidera klasyfikacji strzelców Ligi Centralnej. Zdobył do tej pory już 158 bramek, a nad drugim w klasyfikacji Konradem Cegłowskim ze Śląska Wrocław ma ponad 40 trafień przewagi. Grzegorz Dorsz w meczu z Legionowem zdobył 11 bramek.

Również o tego zawodnika zapytaliśmy trenera Rafała Glińskiego. – Jak go zatrzymać? Może tak, żeby nie dostawał piłki – uśmiecha się szkoleniowiec. – Oczywiście jest to jeden z liderów Żukowa. Skrzydłowy, ale jak widać bardzo skuteczny, wykonuje też rzuty karne. Z tej obrony 3-3 jest zawsze pierwszy na kontrze, więc to też mu daje pewien handicap.

– Nie skupiamy się jednak tylko na nim, ale analizujemy cały zespół Żukowa. Bo nawet bramki, które zdobywa, muszą być poprzedzone dobrą akcję jego zespołu i asystą. To nie jest tylko jedna osoba w Żukowie, to jest cały zespół i na to musimy być przygotowani – kończy Rafał Gliński.

Początek meczu Handball Stal Mielec – KPR Autoinwest Żukowo w sobotę (25 marca) o godzinie 18:30 w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Bilety będzie można nabyć przed wejściem na mecz. Transmisja w inSports.TV.