Wracamy do domu! W sobotę gramy z KPR Autoinwest Żukowo

0
387

Po trzech tygodniach przerwy wracamy do naszej hali. W najbliższą sobotę, w meczu 20.kolejki Ligi Centralnej podejmiemy u siebie drużynę KPR Autoinwest Żukowo. Początek tego spotkania o godzinie 18:30.

To będzie powrót do hali Szkoły Podstawowej nr 7, którą powoli możemy nazywać twierdzą. W tym sezonie tylko Olimpia Medex Piekary Śląskie w pierwszej kolejce urwała nam punkt (wygraliśmy po karnych), a w pozostałych meczach cieszyliśmy się razem z kibicami z wygranych w regulaminowym czasie gry.

Naszemu najbliższemu rywalowi – SPR GKS Autoinwest Żukowo – na wyjazdach idzie ze zmiennym szczęściem. Do tej pory w delegacjach wygrali cztery spotkania, zdobywając 12 punktów, co składa się na połowę ich ogólnego dorobku. W tabeli mają bowiem zdobyte 24 „oczka”. Zostając jednak na chwilę jeszcze przy ich wyjazdowych bojach, to na uwagę na pewno zwraca zwycięstwo w Gorzowie Wielkopolskim z silną Stalą Budnex 25:29.

Jeśli chodzi o spotkanie poprzedniej kolejki, to naszego najbliższego rywala również trzeba docenić. W domowym meczu ekipa z Żukowa walczyła jak równy z równym z liderem z Legionowa, przegrywając tylko jedną bramką, 33:34.

Na kogo w tym zespole trzeba uważać najbardziej? Zdecydowanie na Grzegorza Dorsza, lidera klasyfikacji strzelców Ligi Centralnej. Zdobył do tej pory już 158 bramek, a nad drugim w klasyfikacji Konradem Cegłowskim ze Śląska Wrocław ma ponad 40 trafień przewagi. Grzegorz Dorsz w meczu z Legionowem zdobył 11 bramek.

Jak więc widzimy, choć obie drużyny dzieli spora różnica w tabeli (2. i 10. miejsce), to Żukowo ma sporo atutów i w sobotę może czekać nas ciekawy mecz. Tym bardziej zapraszamy wszystkich kibiców!

Początek meczu Handball Stal Mielec – KPR Autoinwest Żukowo w sobotę (25 marca) o godzinie 18:30 w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Bilety będzie można nabyć przed wejściem na mecz.