Wyniki 19. kolejki Ligi Centralnej

0
242

Za nami 19. kolejka Ligi Centralnej. W jej ramach nasza Handball Stal Mielec pokonała na wyjeździe Padwę Zamość. Jakie wyniki padały w innych halach? Zapraszamy na małe podsumowanie.

Kolejka numer 19 rozstrzygnięcia przyniosła w sobotni wieczór. Stal Gorzów Wielkopolski mimo, że grała u siebie z będącym na przedostatnim miejscu SRS-em do przerwy remisowała /12:12/ i niewiele brakowało, a straciłaby punkty z dużo niżej notowanym rywalem. Sensacja wisiała w powietrzu, ale ostatecznie zakończyło się happy endem dla gospodarzy. Trochę inaczej było w spotkaniu Żukowa z KPR Legionowo. Lider prowadził do przerwy 22:15, ale w drugiej połowie stracił czujność i w 57 minucie prowadził zaledwie 31:30. Końcówka była niezwykle emocjonująca, ale gospodarz nie sprawił sensacji.

Nielba Wągrowiec nie dała sobie wyrwać punktów na wyjeździe z czerwoną latarnią rozgrywek mimo, że już w 4. minucie spotkania straciła Igora Drzazgowskiego. Warmia walczyła, w 53 minucie tablica wyników po raz ostatni wskazała remis. Nielba podkręciła tempo i trzecia porażka z rzędu Warmii stała się faktem.

Z kolei niespodziankę swoim kibicom sprawił MKS Wieluń pokonując będący wyżej w tabeli Śląsk Wrocław. Zaliczka trzech bramek po pierwszej połowie była kluczowa. Śląsk przez większość spotkania gonił wynik. Na 8 minut przed końcem remisował, ale ostatni remis padł w 57. minucie a końcówkę lepiej rozegrali gospodarze.

Padwa Zamość nie była w stanie ugryźć Stali Mielec. Podobnie jak Zagłębie Sosnowiec beniaminka z Piekar Śląskich. Blisko sprawienia jeszcze jednej sensacji była łódzka Anilana. Drużyna Adama Jędraszczyka w 19. kolejce mierzyła się, na wyjeździe, z trzecią siłą Ligi Centralnej. Do przerwy prowadziła, ale spotkanie miało wiele zmiennych i z pewnością dostarczyło sporę dawkę sportowych emocji. Najwyższe prowadzenie jakie uzyskała Anilana wynosiło +3, i dość szybko było niwelowane przez Akademików. Ostatni remis padł w 56. minucie. Skuteczne „siódemki” Dominika Antoniaka sprawiły, że punkty zostały w Białej Podlaskiej.

Już za tydzień 20. kolejka Ligi Centralnej. Wszystkie spotkania w ramach tych rozgrywek można śledzić na żywo na platformie streamingowej insports.tv.