Wyniki 13.kolejki Ligi Centralnej

0
344

Po przerwie do gry wróciła Liga Centralna. W miniony weekend została rozegrana 13. kolejka rozgrywek.

W meczu na szczycie tabeli KPR Legionowo zmierzyło się z Handball Stal Mielec. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i od początku objęli prowadzenie, które systematycznie powiększali. Do przerwy wygrywali już 14:9. Po zmianie stron mielczanie próbowali odrobić straty, ale rywale utrzymywali wypracowaną przewagę do samego końca. KPR ostatecznie wygrał 28:24 i zdobył komplet punktów, przesuwając się w tabeli na drugie miejsce.

Ze zwycięstwa cieszyli się także zawodnicy KS AZS-AWF Biała Podlaska, którzy pokonali na wyjeździe MKS Wieluń 28:25. Dzięki tej wygranej zespół z Białej Podlaski aktualnie jest liderem tabeli.

W sobotnim meczu KPR Autoinwest Żukowo nie dał rady i musiał uznać wyższość zawodników z Piekar Śląskich, przegrywając 22:27. Natomiast wysokie zwycięstwo na wyjeździe odniósł MKS Padwa Zamość, który wygrał z Warmię Energa Olsztyn 25:18. Z kompletu punktów cieszyła się także drużyna Nielby Wągrowiec, która wygrała u siebie z Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź różnicą jedenastu bramek (37:26).

W niedzielę oglądaliśmy zaciętą rywalizację w Sosnowcu, gdzie Zagłębie Handball Team minimalnie przegrał z KS Budnex Stal Gorzów (27:28), zaś Śląsk Wrocław pokonał u siebie RLEN Upstream SRS Przemyśl 26:22.