Pogromca faworytów na drodze Handball Stali. W sobotę zmierzymy się z Nielbą Wągrowiec

0
356

W sobotę odbędzie się ostatni mecz Ligi Centralnej w 2022 roku w Mielcu. Miejscowa Handball Stal podejmie sprawcę jak do tej pory największej sensacji w tegorocznych rozgrywkach – Nielbę Wągrowiec. Ta ekipa w poprzedniej kolejce pokonała niezwyciężony do tej pory KPR Legionowo.

Dla KPR-u Legionowo była to pierwsza porażka w tym sezonie. Pogromcę znaleźli w postaci drużyny Nielby Wągrowiec, której w tym sezonie raczej bliżej do walki o utrzymanie, niż do bicia się o najwyższe cele. Po raz kolejny sprawdziła się jednak maksyma trenera Rafała Glińskiego, który przez niemal całą rundę powtarza, że Liga Centralna jest bardzo wyrównana i trzeba tutaj uważać na każdego przeciwnika.

Mecz Nielby i KPR-u był emocjonujący i trzymający w napięciu do ostatnich sekund. Jeszcze w 58. minucie to ekipa z Legionowa prowadziła jedną bramką, ale końcówka należała do gospodarzy, i to oni ostatecznie cieszyli się z kompletu punktów. Można powiedzieć, że Nielba ma wyjątkowy patent na KPR, bo również w ubiegłym sezonie udało się wygrać z tym rywalem.

Po tym zwycięstwie Nielba Wągrowiec ma na koncie 14.punktów i zajmuje 10.miejsce w tabeli. Ma jednak tyle samo „oczek” co ósma w tabeli Olimpia Medex Piekary Śląskie i tylko o jedno mniej od siódmego KPR-u Autoinwest Żukowo. Najlepszym strzelcem drużyny z województwa wielkopolskiego jest Karol Przychodzeń, który ma na koncie już 68 bramek. Równie groźny jest Igor Drzazgowski – autor 63.trafień.

W historii oba kluby rozegrały już sporo spotkań. Najnowsze z nich to oczywiście barażowe starcie z maja 2019 roku, gdy w obu meczach lepsza była Stal Mielec, wywalczając tym samym wtedy utrzymanie w PGNiG Superlidze.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Nielba Wągrowiec w sobotę o godzinie 18:30 w hali Szkoły Podstawowej nr 7.

Bilety dostępne w biurze klubowym (czynne w godzinach 9:00-16:00). Biuro klubowe mieści się na Stadionie Miejskim w Mielcu. Wejście od ulicy Kusocińskiego klatką schodową K11. Bilety będą oczywiście dostępne również przed meczem w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Kasa biletowa zostanie otwarta na ok. dwie godziny przed początkiem spotkania.