Ostatni etap eliminacyjny Enea Cup za nami. Szkoły z Czajkowa i Staszowa z awansem do finału [ZDJĘCIA]

0
642

Za nami ostatni etap eliminacyjny Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”. Do wielkiego finału awansowały drużyny Szkoły Podstawowej w Czajkowie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie. 

Zmagania piątego turnieju Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” odbyły się w Powiatowym Centrum Sportu w Staszowie.

To były wielkie, sportowe emocje z głównym udziałem młodych adeptów szczypiorniaka. Drużyny Szkół Podstawowych z województwa świętokrzyskiego zaprezentowały wysoki poziom sportowy, a więc mecze były bardzo ciekawe.

W kategorii 4-6 najlepsza okazała się być Szkoła Podstawowa z Czajkowa. Choć tu emocji również nie zabrakło. Uczniowie tej szkoły w ostatnim meczu potrzebowali remisu ze Szkołą Podstawową w Połańcu, ale w pewnym momencie przegrywali 1:2. Ostatecznie jednak udało się doprowadzić do wyrównania i Czajków mógł się cieszyć z awansu do finału.

Jeśli chodzi o kategorię starszą, to tu oglądaliśmy pełną dominację i pewne zwycięstwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie. To właśnie z nimi spotkamy się w wielkim finale Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”.

Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” to zawody, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowego, od początku wspierane są przez Eneę Elektrownię Połaniec. Organizatorem przedsięwzięcia jest klub piłki ręcznej Handball Stal Mielec, a biorą w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Po turnieju wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Dziękujemy firmie „Raj” z Mielca za wydruk dyplomów.

Patronami medialnymi wydarzenia są: hej.mielec.pl, Radio Leliwa, Radio Kielce, Radio Rzeszów, polaniec.com.pl, Tygodnik Regionalny Korso, nowiny24.pl.

WYNIKI (kat. 4-6):

SP3 Staszów – SP Czajków 2:7

SP Połaniec – SP Sichów 1:3

SP3 Staszów – SP Połaniec 1:5

SP Czajków – SP Sichów 7:3

SP Sichów – SP Staszów 4:0

SP Czajków – SP Połaniec 2:2

Tabela:

  1. SP Czajków 3             7             16:7
  2. SP Sichów 3             6             10:8
  3. SP Połaniec 3             4             8:5
  4. SP3 Staszów 3             0             3:16

 

WYNIKI (kat. 7-8):

SP3 Staszów – SP Czajków 11:8

SP3 Staszów – SP Połaniec 7:0

SP Czajków – SP Połaniec 10:3

Tabela:

  1. SP3 Staszów 2             6             18:8
  2. SP Czajków 2             3             18:14
  3. SP Połaniec 2             0             3:17