W sobotę gramy drugi mecz. Do Mielca przyjedzie UKS Anilana Łódź [ZAPOWIEDŹ]

0
704

Druga kolejka Ligi Centralnej i drugi mecz z beniaminkiem. W najbliższą sobotę o godzinie 18 Handball Stal Mielec zagra z Grot Blachy Pruszyński UKS Anilaną Łódź. Spotkanie odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej nr 7.

W pierwszej kolejce Ligi Centralnej Handball Stal wygrała po rzutach karnych z Olimpią Medex Piekary Śląskie. Choć dwa punkty zostały w Mielcu, to podopieczni trenera Rafała Glińskiego czuli wyraźny niedosyt. Prowadzili bowiem przez całe spotkanie, a gola na remis stracili równo z syreną.

– Ubolewam nad tym, ale może nie do tej pory, bo ten temat trzeba zostawić za sobą – mówi szkoleniowiec Handball Stali Mielec. – Najważniejsze dla chłopaków jest to, żeby każdy wyciągnął z tego wnioski, żeby takie sytuacje, gdzie prowadzimy pięcioma bramkami i kończy się remisem już więcej się nie powtórzyły – podkreśla.

Obecnie trwają przygotowania do meczu z Anilaną. Jak wygląda ten tydzień na treningach? – Podobnie jak poprzedni, mikrocykl jest ten sam, więc idziemy tym samym rytmem. Oczywiście przeciwnik jest inny, inna jest analiza wideo. Na pewno też pewne rzeczy w naszej grze skorygujemy pod przeciwnika – informuje trener Gliński.

Najbliższy rywal Handball Stali – Grot Blachy Pruszyński KS Anilana Łódź – to beniaminek rozgrywek Ligi Centralnej. W pierwszej kolejce łodzianie przegrali z KPR-em Legionowo, ale przez większość meczu byli równorzędnym rywalem. Do 47.minuty przegrywali tylko jedną bramką.

Czego więc spodziewać się po tym przeciwniku? – To młody i bardzo ambitny zespół – analizuje Rafał Gliński. – Podejrzewam, że to zespół zgrany, który poprzedni sezon w pierwszej lidze grał podobnym składem. Ich ogranie na pewno jest na dobrym poziomie. Anilana ma kilku wyróżniających się chłopaków, szybko grają w ataku, także nasi obrońcy na pewno będą mieli co robić – kończy szkoleniowiec Stali.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Grot Blachy Pruszyński UKS Anilana Łódź w sobotę (24 września) o godzinie 18:00. Bilety dostępne w biurze klubowym (czynne w godzinach 9:00-16:00). Biuro klubowe mieści się na Stadionie Miejskim w Mielcu. Wejście od ulicy Kusocińskiego klatką schodową K11. Bilety będą oczywiście dostępne również przed meczem w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Kasa biletowa zostanie otwarta na ok. dwie godziny przed początkiem spotkania.

Bilet normalny kosztuje 20 złotych, a bilet ulgowy można nabyć w cenie 10 złotych.