Adam Babicz nowym kapitanem naszej drużyny!

0
502
Adam Babicz

W nowym sezonie kapitanem Handball Stali Mielec będzie Adam Babicz. Decyzja o wyborze Adama Babicza na kapitana zespołu została podjęta jednogłośnie.

Adam Babicz powrócił do Stali Mielec po dziewięciu latach przerwy. W międzyczasie reprezentował barwy Azotów Puławy, Chrobrego Głogów i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. – Decyzja o powrocie do Mielca była łatwa. Wracam do klubu, w którym grałem już sześć lat, tutaj poznałem swoją żonę, to rodzinne miasto mojej żony. Tym bardziej bardzo miło tutaj wrócić – mówi Adam Babicz.

W jego powrocie do Mielca ważną rolę odegrał także Rafał Gliński. W 2012 roku wspólnie zdobywali dla Stali Mielec brązowy medal PGNiG Superligi, a dziś współpracują w relacji trener – zawodnik. – Troszkę czasu spędziliśmy razem na boisku, znamy się też poza boiskiem – przyznaje Adam Babicz.

– Za nami pierwszy tydzień, który przepracowaliśmy w relacji zawodnik – trener i myślę, że ta praca wygląda bardzo dobrze. Rafał prosił mnie o wsparcie, ja oczywiście chcę pomagać swoim doświadczeniem i tym, czego będzie oczekiwał w taktyce i w ułożeniu całej gry – dodaje.

Dla tego doświadczonego zawodnika gra w Lidze Centralnej będzie nowością. Wcześniej przez kilkanaście lat występował na poziomie PGNiG Superligi. – Na pewno będziemy się tego wszystkiego uczyć. Na początek musimy się zgrać jako drużyna, patrzeć na siebie i robić jak najlepsze wrażenie na treningach, by to później przełożyć na mecze ligowe. Dzisiaj chcemy się skupić na jak najlepszym przygotowaniu motorycznym, technicznym i taktycznym do całego sezonu – zakończył kapitan Handball Stali Mielec.

Adam Babicz