Mamy transfer #2! Mikołaj Kotliński, witamy w Mielcu!

0
393
Mikołaj Kotliński

Ogłaszamy drugi transfer do klubu! Nowym zawodnikiem Handball Stali Mielec został Mikołaj Kotliński.

Mikołaj Kotliński to 19-letni zawodnik występujący na pozycji kołowego. Jest wychowankiem Vive Kielce, a ostatnie lata spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. W sezonie 2021/22 występował w pierwszej lidze w drużynie SMS ZPRP I Kielce. Wystąpił w 15 spotkaniach, w których zdobył 29 bramek. Warto zaznaczyć, że dużo grał przede wszystkim w obronie.

Nowy kołowy Handball Stali Mielec ma na swoim koncie sporo sukcesów juniorskich. W 2016 roku zdobył złoty medal w kategorii dzieci na Mistrzostwach Polski. Trzy lata później zdobył srebro podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz brąz rok później w kategorii junior starszy. W bieżącym roku wraz z drużyną Vive Kielce zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów. Na swoim koncie ma również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Uczestniczył m.in. w czerwcowym zgrupowaniu kadry U-20.

Mikołaj Kotliński od nowego sezonu będzie zawodnikiem Handball Stali Mielec. Witamy i życzmy powodzenia!