Tomasz Wiśniewski: cel jest jasny – awans i powrót do PGNiG Superligi

0
312
Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski po roku przerwy wraca do Handball Stali Mielec. –  Cel jest jasny – awans i powrót do PGNiG Superligi – powiedział w pierwszym wywiadzie po powrocie do drużyny.

Rozbrat popularnego „Wiśni” z Mielcem trwał tylko rok. W czerwcu 2021 roku zawodnik przeniósł się do Sandra SPA Pogoni Szczecin, gdzie bronił na blisko 23 procentowej skuteczności.

Po sezonie 2021/22 postanowił wrócić jednak do klubu, w którym spędził prawie pięć lat. – Myślę, że sentyment zagrał tu główną rolę – przyznał Tomasz Wiśniewski. – Lubię to miasto i dobrze wspominam pobyt tutaj, często też tu wracam. Dlatego powrót do Mielca jest dobrą decyzją, chcę też wesprzeć drużynę – dodał.

Handball Stal Mielec od września będzie występować w Lidze Centralnej. Tomasz Wiśniewski nie ma wątpliwości, jaki cel będzie przyświecał drużynie. – Celem jest szybki awans i skupienie się na osiągnięciu tego celu w jak najkrótszym czasie. Myślę, że reszta drużyny zakłada sobie ten sam cel i mam nadzieję, że uda nam się go zrealizować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wielki powrót! Tomasz Wiśniewski ponownie zagra w Handball Stali Mielec

Zawodnik podkreśla, że przed zespołem trudne wyzwanie, ale każdy sobie zdaje sprawę, o co będziemy walczyć. – Pierwsze rozmowy były już przeprowadzone, natomiast myślę, że w tym trudniejszym okresie dla piłki ręcznej w Mielcu cel jest jasny – awans i powrót do Superligi.

– W trakcie okresu przygotowawczego, kiedy spotkamy się całą drużyną na pewno te cele i plany zostaną jasno określone – zakończył Tomasz Wiśniewski.

Sponsorzy