Marginesu błędu już nie ma

0
165
Wybrzeże Gdańsk

Na trzy serie przed końcem sezonu właściwie nie mamy już marginesu błędu. Potrzebujemy co najmniej dwóch zwycięstw oraz porażek drużyn z Tarnowa i ze Szczecina. Tylko przy takim układzie mamy jeszcze szanse na utrzymanie w PGNiG Superlidze.

Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Obecnie Handball Stal Mielec zajmuje ostatnie miejsce, a do przedostatniej Sandra SPA Pogoni Szczecin traci cztery punkty. „Oczko” więcej od Pogoni ma Grupa Azoty Unia Tarnów. Te dwie drużyny wciąż mamy szansę przeskoczyć, ale nie możemy sobie pozwolić na błędy.

Handball Stal Mielec w ostatnich trzech seriach spotkań zmierzy się kolejno z: Torus Wybrzeżem Gdańsk, Azotami Puławy oraz z Grupą Azoty Unią Tarnów. To pierwsze spotkanie zagramy u siebie, a pozostałe dwa na wyjeździe. Żeby liczyć na utrzymanie musimy wygrać co najmniej dwa spotkanie, jednocześnie licząc, że nasi rywale w tabeli w tym sezonie już nie wygrają.

Jak wygląda terminarz drużyn z Tarnowa i ze Szczecina? Pogoń w najbliższej kolejce zagra z Górnikiem Zabrze, później zagra na wyjeździe z Kaliszem, a w ostatniej kolejce podejmie u siebie Chrobrego Głogów. Z kolei Unia teraz zagra u siebie z MMTS-em, by w kolejnym spotkaniu zmierzyć się na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. W ostatniej kolejce zagra bezpośredni mecz ze Stalą.

Tak więc wygląda sytuacja na trzy serie przed końcem sezonu. Najbliższy mecz Handball Stali Mielec u siebie z Torus Wybrzeżem Gdańsk będzie bardzo ważny, dlatego zachęcamy wszystkich kibiców do przyjścia w niedzielę o godzinie 13:00 do hali Szkoły Podstawowej nr 7 i wsparcie głośnym dopingiem naszej drużyny. Wierzymy, że wspólnie uda nam się wygrać to spotkanie!

Początek meczu Handball Stal Mielec – Torus Wybrzeże Gdańsk w najbliższą niedzielę (1 maja) o godzinie 13:00.

Sponsorzy