Rozgrywki czas zacząć. Startuje Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” 2022 w piłce ręcznej

0
229
Enea Cup

Przed nami kolejna, już szósta edycja Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”. Inauguracyjny turniej odbędzie się w najbliższą środę – 16 marca – w Hali Widowisko-Sportowej OWiR w Cmolasie. W turnieju wezmą udział drużyny z Cmolasu i Mielca. Kolejne turnieje odbędą się w Radomyślu Wielkim, Staszowie, Mielcu oraz w Połańcu.

Kilkuset uczniów z województw podkarpackiego i świętokrzyskiego weźmie udział w tegorocznych rozgrywkach Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2022. Zawody, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowego, od początku wspierane są przez Eneę Elektrownię Połaniec. Organizatorem przedsięwzięcia jest klub piłki ręcznej Handball Stal Mielec.

– Bardzo cieszymy się, że przy wsparciu Enea Elektrowni Połaniec nieprzerwanie od 2017 roku możemy organizować Regionalną Ligę Młodzieżową „Enea Cup” – mówi Roman Kowalik, prezes klubu Handball Stal Mielec. – „Enea Cup” to sportowa rywalizacja dzieci z dwóch województw i kilku powiatów. To znakomita okazja do propagowania zdrowego, sportowego trybu życia i rozwijania pasji wśród dzieci, które być może zwiążą swoją przyszłość ze sportem – dodaje.

Do tej pory w międzyszkolnych rozgrywkach w ramach „Enea Cup” rywalizowało łącznie prawie 2 tysiące dzieci z podkarpackich i świętokrzyskich szkół podstawowych. W tym roku zawody odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 4-6 oraz klasy 7-8. W pierwszym turnieju – 16 marca w Cmolasie – weźmie udział ponad 100 uczniów z powiatów kolbuszowskiego i mieleckiego.

Początek zmagań w środę (16 marca) o godzinie 9:00 w Hali Widowisko-Sportowej OWiR w Cmolasie.

Patronami medialnymi wydarzenia są: hej.mielec.pl, Radio Leliwa, Radio Kielce, polaniec.com.pl, Tygodnik Regionalny Korso, nowiny24.pl.

Enea Cup