„Był taki mecz”. Biegler na trybunach, koncert na parkiecie

0
215
Był taki mecz

Tym razem w cyklu „Był taki mecz” cofamy się do 2012 roku. U progu sezonu 2012/13 Stal miała bardzo mocny skład, wysokie cele, a na mecze do słynnej „Hangar Areny” przyjeżdżał trener reprezentacji Polski. Tak właśnie było pod koniec września 2012 roku, gdy graliśmy u siebie z Górnikiem Zabrze. 

– W pierwszą podróż do Mielca i Piotrkowa Trybunalskiego – pisały we wrześniu 2012 roku Sportowe Fakty. Chodziło o mapę podróży nowego trenera reprezentacji Polski – Michaela Bieglera – który przejmował właśnie schedę po Bogdanie Wencie. Swoją podróż rozpoczął od Mielca, co niektórzy mieli mieć mu złe. Tak po latach zdradził Marek Góralczyk, towarzyszący wówczas Bieglerowi. Niemiec nic sobie jednak z tego nie zrobił i w sobotę 29 września 2012 roku pojawił się na trybunach „Hangar Areny”.

Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Z jednej strony aktualna trzecia siła w Polsce – Tauron Stal Mielec, a z drugiej budujący swoją siłę NMC Powen Zabrze z Patrykiem Kuchczyńskim w składzie.

Parkiet jednak szybko zweryfikował różnicę klas obu drużyn. Poza wyrównanym początkiem (po 5.mnutach był remis), mielczanie tylko budowali swoją przewagę. – Mielczanie zmiażdżyli NMC Powen, a skutecznością błyszczeli Damian Kostrzewa i Adam Babicz – pisały z zachwytem Sportowe Fakty. Znakomicie grał również Michał Chodara, zdobywca 7 bramek.

Już do przerwy podopieczni trenera Ryszarda Skutnika prowadzili 10 bramkami (20:10), a w drugiej jeszcze powiększyli przewagę. Ostatnie bramki w meczu zdobyli Paweł Wilk i Grzegorz Sobut i ostatecznie Tauron Stal Mielec pokonała NMC Powen Zabrze 38:24.

Po meczu Ryszard Skutnik był w świetnym humorze i chwilę rozmawiał z Michaelem Bieglerem. Całą wizytę trenera reprezentacji Polski skomentował w swoim stylu. – Jak mamy zawsze tak dobrze przed nim grać, to może by mu nawet jakiś meldunek u nas załatwić.

Sam Biegler w kolejnych miesiącach chętnie powoływał zawodników Stali Mielec. Na mistrzostwa świata w 2013 roku powołał Michała Chodarę, szansę dawał również m.in. Rafałowi Glińskiemu, Markowi Szperze, czy Damianowi Krzysztofikowi i Damianowi Kostrzewie.

Przygoda Niemca z reprezentacją Polski zakończyła się po nieudanych mistrzostwach Europy w 2016 roku, których Polska była gospodarzem. Rok wcześniej odniósł jednak ogromny sukces i sięgnął z naszą kadra po brązowy medal mistrzostw świata w Katarze.

Górnik Zabrze – Handball Stal Mielec / 13.03 (niedziela), godz. 13:00
Transmisja od godz. 13:00 na Emocje.TV, w aplikacji mobilnej Emocje.TV oraz na smart TV