Powroty Rafała Glińskiego. Najpierw na boisku, a teraz do Zabrza

0
153
Rafał Gliński

To dla Rafała Glińskiego tydzień niezwykły. W ostatnią sobotę, po prawie dziewięciomiesięcznej przerwie, założył koszulkę meczową, wyszedł na parkiet i pomógł swojej drużynie w odniesieniu cennego zwycięstwa nad Gwardią Opole. Teraz czeka go kolejny powrót, tym razem sentymentalny. W najbliższą niedzielę jego Handball Stal Mielec zagra w Zabrzu, gdzie sam Gliński występował przez sześć lat.

Wielu kibiców piłki ręcznej w Polsce z pewnością było zaskoczonych. 39-letni Rafał Gliński, od lipca 2021 roku trener Handball Stali Mielec, postanowił ponownie pojawić się na parkiecie i pomóc swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Była to niespodzianka, choć sam szkoleniowiec już na początku swojej pracy zapowiadał, że taka sytuacja być może się wydarzy.

– Zostanę zgłoszony do Superligi, ale wyłącznie jako wariant awaryjny, gdyby dopadła nas plaga kontuzji. Z boku widać więcej – powiedział w lipcu dla WP Sportowe Fakty.

Teraz te słowa się potwierdziły. Rafał Gliński pojawił się na boisku od początku wygranego (32:28) meczu z Gwardią Opole. Pomógł drużynie przede wszystkim w formacji defensywnej, która w pierwszej połowie straciła zaledwie dziewięć bramek. Czy to oznacza, że teraz częściej będzie pojawiać się na parkiecie?

– Jeszcze nie wiem, czy pojawię się na parkiecie, czy nie – mówi sam zainteresowany przed niedzielnym meczem w Zabrzu. – Oczywiście mogę i na pewno bardzo tego chcę. Jeżeli jednak chłopaki będą sobie bardzo dobrze radzić, to nie ukrywam, że wolałbym obserwować to z boku. Wtedy się więcej widzi. Oczywiście nie wykluczam takiej możliwości, że na boisku się pojawię i zrobię wszystko, żeby do tego jak najlepiej się przygotować.

Było już o powrocie na boisko, a teraz będzie o powrocie do Zabrza. Rafał Gliński spędził bowiem na Górnym Śląsku aż sześć lat, grając w Górniku w latach 2015-2021. – To zawsze jest jakiś dodatkowy smaczek, ale staram się do tego podchodzić spokojnie – podkreśla trener Handball Stali Mielec. – Dla nas jest to kolejny, bardzo ważny mecz. Będzie na pewno bardzo ciężki i każdy z nas musi o tym tak myśleć, a te emocje, które na pewno będą, nie mogą nam przeszkodzić – zakończył.

Początek meczu Górnik Zabrze – Handball Stal Mielec w niedzielę (13 marca) o godzinie 13:00. Transmisja w Emocje.TV.