Czas na kolejny mecz! W niedzielę gramy w Zabrzu

0
136
Górnik Zabrze

Przed nami 19.seria PGNiG Superligi. W jej ramach Handball Stal Mielec zagra w najbliższą niedzielę na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Transmisja w Emocje.TV.

Patrząc sucho na tabelę, czy nawet szerzej – na formę z ostatnich lat – zdecydowanym faworytem byłby Górnik Zabrze. To czołowa drużyna wielu poprzednich sezonów, brązowy medalista rozgrywek 2019/2020.

W tym sezonie idzie im jednak gorzej. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ostatnie spotkania. Górnik Zabrze przegrał komplet pięciu spotkań rozegranych w tym roku Podopieczni trenera Marcina Lijewskiego byli gorsi kolejno od: Energi MKS-u Kalisz, Chrobrego Głogów, Łomży Vive Kielce, MMTS-u Kwidzyn i Wybrzeża Gdańsk.

– To prawda, Górnik przegrywa ostatnio, ale trzeba zwrócić uwagę, że z Chrobrym czy z Wybrzeżem to były porażki minimalne. To były porażki jedną bramką – mówi przed zbliżającym się spotkaniem trener Rafał Gliński.

– Jasne, Górnik w tym roku punktów nie zdobywa, ale to nie jest tak, że ten zespół nagle zapomniał grać. To zespół grający bardzo dobrze i na to w tym tygodniu będę uczulał zawodników. My do tego meczu musimy podejść z chłodną głową. Nie możemy teraz patrzyć przez pryzmat wygranego meczu z Gwardią, bo uważam, że mecz w Zabrzu będzie zupełnie inny – podkreśla szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

Górnik ma też problemy z kontuzjami. Nasi najbliżsi rywale nie mogą skorzystać m.in. z reprezentanta Polski – Bartłomiej Bis.

Przed naszą drużyną więc szansa na przełamanie wieloletniej niemocy w meczach przeciwko drużynie z Górnego Śląska. Dość powiedzieć, żeby odnaleźć ostatnie zwycięstwo Stali nad Górnikiem trzeba się cofnąć do…jesieni 2012 roku. Nie jest to optymistyczna statystyka, ale jak mówi stare sportowe porzekadło – każda seria, nawet ta najdłuższa, musi się kiedyś skończyć.

Początek meczu Górnik Zabrze – Handball Stal Mielec w niedzielę (13 marca) o godzinie 13:00. Transmisja w Emocje.TV.