Dawid Dekarz: Podczas meczu zapomina się o sentymentach

0
229

– Na pewno wiele mnie łączy z Legnicą, ale wychodząc na parkiet wszystkie sentymenty, wszystkie znajomości schodzą na bok – mówi Dawid Dekarz przed meczem z Siódemką Miedź Huras Legnica.

Nasz bramkarz przez wiele lat związany był z drużyną z Legnicy. W jej barwach sięgał po medale mistrzostw Polski juniorów, a przez kolejne sezony był ważną postacią już seniorskiego zespołu, występującego wówczas na poziomie pierwszej ligi.

Latem 2021 roku zdecydował się jednak na transfer i od tego czasu jest już bramkarzem Handball Stali Mielec. – Na pewno do Legnicy jedziemy wygrać – podkreśla przed meczem Dawid Dekarz.

Obie drużyny dzieli jedna klasa rozgrywkowa. – Myślę, że to sprawia, że to my jesteśmy faworytem tego spotkania, ale nikt z nas tak do tego nie podchodzi. My też mamy swoje problemy, to nie będzie łatwy mecz. Zrobimy jednak wszystko, żeby wygrać i pokazać dlaczego to my jesteśmy w wyższej lidze – zakończył bramkarz Handball Stali Mielec.

Początek meczu Siódemka Miedź Huras Legnica – Handball Stal Mielec w środę (2 lutego) o godzinie 18:00. Transmisja będzie dostępna TUTAJ