Czas na Puchar Polski. Już w środę zagramy w Legnicy

0
212

Koniec czekania, czas na granie. Już w środę (2 lutego) o godzinie 18:00 zagramy na wyjeździe z Siódemką Miedź Huras Legnica w meczu 1/16 Pucharu Polski. Stawką tego spotkania będzie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Siódemka Miedź Huras Legnica to zespół występujący na poziomie Ligi Centralnej. W tabeli zajmuje obecnie 12. miejsce z czterema zwycięstwami na koncie.

Oczywistym faworytem będzie nasz zespół, ale trener Rafał Gliński przestrzega przed nadmierną pewnością siebie. – Legnica to na pewno zespół walczący ambitnie. Broń Boże nie chcemy ich zlekceważyć – podkreślił szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

– Nie chciałbym się jednak skupiać na dobrych lub złych stronach drużyny z Legnicy, wolałbym się skupić na tym, co my mamy wykonywać w kontekście naszej gry – dodał.

Czasu na szlifowanie konkretnych elementów nie było jednak za wiele. Przygotowania do drugiej rundy PGNIG Superligi i meczu w Pucharze Polski zostały bowiem wywrócone do góry nogami przez przypadki COVID-19 w naszej drużynie. – Nie chcę powiedzieć, że mecz w Legnicy będzie poligonem doświadczalnym, ale sami dopiero w meczu o stawkę będziemy wiedzieć, na czym stoimy – zaznaczył trener Gliński.

Początek meczu Siódemka Miedź Huras Legnica – Handball Stal Mielec w środę (2 lutego) o godzinie 18:00.